​Białe paznokcie - hit czy kit?

Kiedyś trendy były czerwone paznokcie, potem te zupełnie czarne, a teraz hitem powoli stają się te pomalowane na... biało! Podbijają nie tylko światowe wybiegi mody, ale także zyskują popularność wśród wszystkich podążających za modą kobiet.

Biały lakier awansował do roli ulubionego u wielu wybitnych projektantów mody, którzy pragnęli uzupełnić swoje minimalistyczne kreacje. Taki właśnie jest: subtelny, a jednocześnie zwracający uwagę. Łącząc go z wyrazistym makijażem i czerwoną szminką dodasz sobie seksapilu i przyciągniesz spojrzenia wszystkich mężczyzn. 

Lakier tej niezwykłej barwy będzie się prezentował świetnie zarówno z codziennym, jak i wieczorowym strojem. Popularny jest nie tylko sam, ale również jako ombre z odcieniami szarości lub mięty albo w duecie z czernią, w postaci geometrycznych, kontrastowych wzorów.

Jak dbać o paznokcie?

Reklama

Pielęgnacja paznokci nie powinna odbywać się tylko od święta: jeżeli często je malujesz, nie zapominaj o konieczności korzystania ze specjalnych odżywek. Unikaj także zmywacza z acetonem, gdyż bardzo niekorzystnie wpływa na kondycję płytek. Odżywiaj się zdrowo, spożywając produkty bogate w żelazo i wapń. 

Pokrywanie paznokci lakierem zacznij od odpowiedniego ich przygotowania. Sprawi to, że warstwy utrzymają się na nim dłużej i nie powinny zacząć odpryskiwać. W przypadku białego koloru bardzo ważne jest, by płytki były idealnie wygładzone i wyrównane. Jeżeli malujesz paznokcie na jednolity kolor pamiętaj, że w oczy rzucać się będzie każda niedoskonałość. 

Wykonaj bardzo dokładny manicure, równo opiłowując końcówki i pozbywając się brzydkich skórek. Sprawi to, że twoje dłonie będą wyglądać na idealnie wypielęgnowane.

Malowanie paznokci

Po odpowiednim przygotowaniu paznokci możesz się zabrać za ich malowanie. Rób to w sprzyjających warunkach i dobrym świetle, gdyż biały lakier nakłada się nieco trudniej niż te w innych kolorach. Zacznij od porządnego odtłuszczenia płytki. Ruchy pędzelkiem powinny być zdecydowane i posuwiste, w kierunku od dołu paznokcia do jego końcówki. 

Jeżeli ubrudzisz się lakierem, szybko pozbądź się go za pomocą nasączonego zmywaczem wacika. Nałóż co najmniej dwie warstwy, pamiętając o tym, by wcześniejsza zdążyła dobrze zaschnąć. 

Malowanie paznokci zajmuje tylko kilka minut, a jest ono idealnym dopełnieniem makijażu. Minimalistycznie białe płytki lub kontrastowe wzorki mogą się okazać modowym strzałem w dziesiątkę!

Artykuł pochodzi z kategorii: Makijaż

Zobacz również