Serum - kosmetyk o cudownym działaniu

W latach 80., gdy niewiele kobiet wiedziało, do czego służy serum, w laboratoriach marki Clarins narodziła się pionierska formuła kultowego Double Serum.

A gdyby tak stworzyć jeden cudowny kosmetyk, w którym znalazłyby się wszystkie składniki mające wpływ na zachowanie młodości skóry? – zapytał 28 lat temu Jacques Courtin-Clarins, właściciel francuskiej marki kosmetycznej, szefa swojego laboratorium Lionela de Benettiego.

W odpowiedzi usłyszał, że jedne składniki rozpuszczają się w tłuszczach, inne z kolei w wodzie, a więc nie da się ich umieścić w jednym słoiczku. To stwierdzenie podziałało na właściciela marki jak wyzwanie i zlecił opracowanie uniwersalnej formuły.

Reklama

Na początku powstało serum w dwóch oddzielnych buteleczkach, które kobiety same musiały połączyć bezpośrednio na skórze. Okazało się jednak, że klientki Clarinsa nie radziły sobie z precyzyjnym dozowaniem preparatu, co skłoniło firmę do stworzenia jednego kosmetyku z podwójnym dozownikiem.

I tak powstało Double Serum, które jednocześnie nawilża, odżywia, dotlenia, chroni skórę i wspomaga jej regenerację. Tak jak wszystkie kosmetyki marki Clarins również ten został stworzony tylko ze składników roślinnych.

Na liście 20 komponentów czołowe miejsce zajmuje ekstrakt z chińskiej rośliny cangzhu, który wzmacnia skuteczność pozostałych. Receptura serum jest nieustająco udoskonalana, a kosmetyk do dziś nie schodzi z list bestsellerów. Jego najnowsze wcielenie właśnie pojawiło się w perfumeriach.

Artykuł pochodzi z kategorii: Kosmetyki

Tekst pochodzi z magazynu

PANI
Więcej na temat:

Zobacz również

  • To tylko mity kosmetyczne

    Parabeny, silikony, konserwanty… Niestety, wciąż krąży na ich temat wiele sprzecznych i niesprawdzonych infomacji. Czas zatem poznać prawdę. więcej