Wzmacniamy przesuszoną skórę
Mroźne i suche powietrze oraz gruba warstwa ubrań coraz mocniej doskwierają skórze. Szorstkiej i podrażnionej doskonale zrobi masaż oliwą z oliwek albo olejem lnianym (nawilżają i łagodzą). Wszystkie olejki działają lepiej, gdy są ciepłe. Warto je więc przed masażem lekko podgrzać. Naoliwione ciało przykryj ciepłym ręcznikiem i połóż się pod kocem na 30 minut.
Wygładzamy szyję i dekolt
Na nich szczególnie widać oznaki upływu czasu. Aby tak nie było, warto pamiętać o szyi i dekolcie podczas wieczornych zabiegów. Intensywną kurację ujędrniającą ułatwi domowy kosmetyk: 100 ml bezwonnego oleju roślinnego przelej do butelki. Dodaj po 5 kropli olejku grejpfrutowego i geraniowego. Potrząśnij butelką. Wcieraj w skórę zamiast kremu.
Ujędrniamy dojrzałą cerę
Na buzi widać sporo zmarszczek? Można je znacznie wygładzić! Przez 4 tygod- nie po wieczornym demakijażu wcieraj w skórę kilka kropli olejku arganowego. To skoncentrowane źródło odbudowujących tkanki skórne witamin, aminokwasów oraz soli mine ralnych! Wygładzająco działa również mieszanka soku aloesowego (100 ml) z dodatkiem oleju z sezamu oraz oleju z pestek moreli (po 20 ml).
Pomagamy odpocząć stopom
Z biegiem lat coraz gorzej znosisz domową krzątaninę i czujesz, że stopy szybko robią się obrzmiałe? A do tego skóra na piętach łatwo pokrywa się zgrubiałą warst wą?
Czas na regenerujący relaks z olejkami. Do miski wlej 2 litry ciepłej wody, dodaj 1/2 szkl. oleju lnianego oraz po kilka kropli olej- ku miętowego i różanego. Zanurz w takiej kąpieli sto py na ok. 30 min. Zabieg powtarzaj co kilka dni.
Napinamy i oczyszczamy ciało
Olej rzepakowy i olejek z lawendy to składniki domowego superpilingu, który pozwoli cieszyć się jędrnym, gładkim ciałem także w dojrzałym wieku. 8 kropli olejku lawendowego wymieszaj z 3 łyżkami cukru i 2 łyżkami oleju. Piling wykonaj pod prysznicem, ogrzewając wcześniej skórę ciepłą wodą. Masuj ciało, zaczynając od nóg i przechodząc ku górze. Powtarzaj raz w tygodniu.
Nasz ekspert: Włosy kochają olejki
tina: Coraz częściej słyszy się, że na włosy świetnie wpływa nacieranie ich olejkami roślinnymi. To dobry pomysł?
Łukasz Gniewko Stadnicki, fryzjer-stylista, salon Gabriel Professional CH Atrium: Tak, warto zafundować taką kurację włosom zniszczonym, przesuszonym, łamliwym. Polecam tzw. suche olejki do włosów, których nie trzeba spłukiwać.
Jak one działają?
Zawierają dużo witamin i składników odżywczych, które wzmacniają włosy. Dodatkowo olejki tworzą na powierz- chni włosów ochronny film, który zapobiega ich wysuszaniu i uszkodzeniom podczas modelowania fryzury.
A czy takie kosmetyki nie powodują, ze włosy szybko się przetłuszczają i wyglądają nieświeżo?
Bez obaw, olejki te mają specjalną formułę, dzięki której włosy zyskują piękny połysk, ale nie wyglądają jak przetłuszczone. Oczywiście ważne jest, by podczas aplikacji zachować umiar.
W jaki sposób używać takich kosmetyków?
Odrobinę olejku (2–3 krople) należy rozetrzeć na dłoniach i nałożyć na umyte, osuszone ręcznikiem włosy.
Koimy podrażnione dłonie
Przedświąteczne porządki i przygotowywanie smakowi tych specjałów daje dużo radości, ale też... niszczy dło nie okrutnie! Na szczęście jest sposób, by je zabezpieczyć, a w razie potrzeby – zregenerować.
W jednym i drugim przypadku pomoże wtarcie w nie odrobiny oleju lnianego. Zabieg powtarzaj 2–3 razy dziennie. Świetnie zrobi też dłoniom kąpiel w wodzie z olejkiem arganowym.
Likwidujemy pomarańczową skórkę i rozstępy
O tej porze roku nie skupiamy się na tych defektach tak jak latem... A szkoda, bo dopiero regularne zabiegi dają rezultat. Wystarczy dobrać właściwy olejek, by ujędrnić ciało, a nawet wygładzić blizny, rozstępy, zmniejszyć cellulit. Prosty, ale skuteczny zabieg przywracający sprężystość skórze to wmasowanie tuż po kąpieli w rozgrzane, lekko wilgotne ciało olejku o właściwościach drenujących: np.: z grejpfrutów, nagietka, rozmarynu. Masujemy ciało okrężnymi ruchami, od dołu ku górze.