Powiedz sobie #JestemNiesamowita! Niezwykła akcja sieci Kontigo.

Jak wynika z badań, niemal 60% Polek nie jest w stanie powiedzieć o sobie "Jestem niesamowita!". Tymczasem w ostatnich tygodniach media społecznościowe zalała fala postów i filmów opatrzonych właśnie takim hasłem. Co spowodowało taką lawinę? Za wszystkim stoi sieć sklepów kosmetycznych Kontigo, która postanowiła zachęcić kobiety do odważnego i głośnego mówienia o sobie w afirmatywny sposób.

Zdjęcie

Ambasadorki #JestemNiesamowita /materiały prasowe
Ambasadorki #JestemNiesamowita
/materiały prasowe

8 marca na portalach społecznościowych pojawił się hasztag #JestemNiesamowita. W tak oznaczonych postach znana z programu "Top Model" Aleksandra Żuraw oraz youtuberka Agnieszka Grzelak opublikowały filmy, w których mierzą się ze znalezieniem trzech powodów, dla których uważają, że są niesamowite.

To zadanie dla żadnej z pań nie było łatwe - przed nagraniem nie wiedziały, czego będzie ono dotyczyło. Kiedy usłyszały pytanie "Czy jesteś niesamowita?" zaskoczenie mieszało się ze zwątpieniem, niepewnością, pojawiły się nawet łzy. - To było cięższe niż myślałam. Ale właśnie dlatego, że to było takie ciężkie, uważam, że trzeba o tym rozmawiać - mówi pod koniec nagrania Aga Grzelak, nominując do zmierzenia się z wyzwaniem trzy bliskie sobie kobiety.

Reklama

Czy kobiety wierzą w siebie?

Zdjęcie

Rita Amaral /materiały prasowe
Rita Amaral
/materiały prasowe

Pomysł marki na przyjrzenie się samoocenie Polek wziął się z osobistych doświadczeń CEO Kontigo, Rity Amaral. W 2015 roku Rita przechodziła trudniejszy okres w swoim życiu. W związku z nałożeniem się na siebie licznych ról, czuła, że żadnej nie realizuje na 100%. Zapytana wtedy przez przyjaciółkę o to, czy czuje się niesamowita, długo szukała odpowiedzi. Dopiero po kilku miesiącach to ćwiczenie przestało sprawiać jej trudność i stało się dla niej źródłem inspiracji i automotywacji.

- To doświadczenie zwróciło mi uwagę na ważną sprawę: jestem głową konceptu, w którym na co dzień mówimy kobietom, że są wspaniałe, niesamowite, mają w sobie naturalne piękno, a okazało się, że ja sama nie widzę tego w sobie. Zastanawiałam się, czy inne kobiety wierzą w to, co chcemy im przekazać? - mówi Rita Amaral.

Bez wsparcia ani rusz

Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, Kontigo przeprowadziło badania, w których wzięło udział kilkaset kobiet. Tylko 11%z nich zdecydowanie zgodziło się ze stwierdzeniem "Jestem niesamowita!". Respondentki zostały poproszone o wypowiedzenie na głos tych dwóch słów i podzielenie się emocjami, jakie im przy tym towarzyszyły. Tylko 33% kobiet czuło pewność i siłę, a jedynie 27% badanych stwierdziło, że naprawdę wierzy w te słowa. Przy tym jednak aż 84% kobiet uznało, że wsparcie osoby trzeciej pomogłoby im odkryć w sobie samych trzy powody, dla których są niesamowite.

Zdjęcie

/materiały prasowe
/materiały prasowe

I właśnie dlatego Kontigo postanowiło stworzyć wyzwanie #JestemNiesamowita. Aby wesprzeć inne kobiety, jako pierwsze przystąpiły do niego pracowniczki Kontigo oraz ambasadorki akcji Aleksandra Żuraw i Agnieszka Grzelak. Dzięki nominowaniu do wyzwania kolejnych kobiet, odbiło się ono szerokim echem w mediach społecznościowych.

Challenge dla wszystkich kobiet

Do akcji dołączyły m.in. takie gwiazdy jak Agnieszka Sienkiewicz, Ewelina Lisowska, Dominika Gwit, Daria Ładocha, Olga Kalicka czy youtuberka Red Lipstick Monster, która podzieliła się na Instagramie swoimi powodami, dla których czuje się niesamowita: "1. Wiem, że posiadam w sobie gigantyczną siłę i jeśli coś postanowię, to przeniosę góry by to się zrealizować! 2. Jestem dobra w organizacji. Nie porządków w szafie, a w życiu i w pracy. 3. Nie boję się odpowiedzialności. Cieszę się, kiedy efekty moich działań są pozytywne, ale biorę też na klatę konsekwencje błędnych decyzji. Z każdej sytuacji wyciągam naukę".

Akcja spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem przez internautki. Panie publikowały filmy i posty,
w których podejmowały wyzwanie, nominując do tego samego bliskie sobie kobiety. - Śmiałości Kochane! To niewinne zadanie potrafi zdziałać cuda! - napisała influencerka SuperStyler.

Aktorka Dominika Gwit, również nie kryła zachwytu nad wyzwaniem: - To piękna akcja Kontigo, niech idzie w świat! Kobiety! Bierzcie w niej udział, żeby przypomnieć sobie, że jesteście NIESAMOWITE!!!

Artykuł pochodzi z kategorii: Kosmetyki

Świat kobiety

Zobacz również

  • To tylko mity kosmetyczne

    Parabeny, silikony, konserwanty… Niestety, wciąż krąży na ich temat wiele sprzecznych i niesprawdzonych infomacji. Czas zatem poznać prawdę. więcej