Perfumy w stylu ulubionych gwiazd

Piękne aktorki od zawsze były inspiracją dla projektantów zapachów i ich najsławniejszymi klientkami. Sprawdź, jakie perfumy pokochały i które z nich pasują do ciebie. Małgorzata Święczkowska

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Kwiatowe dla romantyczki

Przywodzą na myśl spacer po letnim ogrodzie. Najbardziej znany kwiatowy zapach powstał dla Grace Kelly. Gdy w 1966 roku odwiedziła butik Gucci w Mediolanie, szef sklepu nalegał, by wybrała sobie prezent.

Reklama

Kelly poprosiła o jedwabną chustę w kwiaty. W ofercie firmy takiej nie było, więc projektujący tkaniny malarz specjalnie dla niej stworzył kwiatowy wzór i ręcz- nie wymalował chustę. Wzór Flora szybko stał się hitem, a także inspiracją dla stworzenia perfum o tej samej nazwie.

Zdjęcie

Z kwiatową nutą: 1. Comme Une Evidence Intense Yves Rocher ok. 175 zł/50 ml  2. So Lovely Elode  ok. 20 zł/100 ml /Mat. Prasowe
Z kwiatową nutą: 1. Comme Une Evidence Intense Yves Rocher ok. 175 zł/50 ml 2. So Lovely Elode ok. 20 zł/100 ml
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

Z owocową nutą: 1. Shine Blue, Heidi Klum coty ok. 87 zł/30 ml 2. Fairy City Lights oriflame  ok. 60 zł/30 ml /Mat. Prasowe
Z owocową nutą: 1. Shine Blue, Heidi Klum coty ok. 87 zł/30 ml 2. Fairy City Lights oriflame ok. 60 zł/30 ml
/Mat. Prasowe

Owocowe dla aktywnej

Mogą być słodsze lub bardziej rześkie, ale zawsze dynamiczne i wesołe. Często nazywa się je też świetlistymi. Tak, jak J’adore Diora, którego motywem przewodnim jest złoto: jego ciepły kolor i blask, z jakim odbija światło.

Charlize Theron pokonała całą listę gwiazd chętnych do współpracy z Diorem. Została ambasadorką oraz twarzą zapachu, który nie tylko idealnie podkreśla jej oso- bowość, ale też ciepłą, „złocistą” urodę – blond włosy i lekko opaloną skórę.

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Aldehydowe dla elegantki

Kojarzą się z wytworną biżuterią, antycznymi meblami i innymi symbolami luksusu. Pierwszymi alde- hydowymi perfumami były N°5 od Chanel, które stały się też najsłynniejszym zapachem świata.

W 1952 roku Marilyn Monroe została przez dziennikarza zapytana, w czym śpi: w górze od piżamy? Koszuli nocnej? Bokserkach? Gwiazda, która nie chciała użyć w wywiadzie zwrotu „śpię nago” (w tamtych czasach brzmiałoby to wulgarnie, nawet w ustach takiej seksbomby) powiedziała: „Śpię w Chanel N°5”.

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Z aldehydową nutą:

1. Light the Night Bi.es ok. 22 zł/100 ml 2. Lecon de Seduction C. de Farme Paris ok. 25 zł/50 ml

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Drzewne dla indywidualistki

Mają w sobie nuty świeżo ciętego, suchego drewna, żywicy i mchu, połączone z ciepłym aromatem kwiatów. Jacques Guerlain skomponował słynne Vol de Nuit zainspirowany powieścią „Nocny Lot”.

W per fumach natychmiast zakochała się Katharine Hepburn, znana ze swojej fascynacji lataniem oraz słabości do pilotów. Wed- ług dzisiejszych standardów za- pach ten uchodzi za dość męski i jest kupowany także przez panów.

Z drzewną nutą: 1. Intrigue, Herve Leger avon ok. 100 zł/50 ml 2. Glamour Chic bourjois ok. 60 zł/50 ml

Orientalne dla uwodzicielki

Działają na zmysły, są upajające, potrafią odurzyć jak mocne wino. Inspiracją dla wy kreowanych w 1912 roku orien talnych perfum L’Heure Bleue marki Guerlain był krajobraz podczas letniej nocy, gdy na nie bie nie ma już słońca, a jeszcze nie widać gwiazd. Brigitte Bardot uwielbiała ten zapach, co uwie cznił w swojej piosence „Initials BB” zakochany w niej Serge Gainsbourg, pisząc o upojnym zapachu w jej włosach.

Z orientalną nutą: 1. Instinct avon ok. 90 zł/50 ml 2. My Red oriflame ok. 90 zł /50 ml

Artykuł pochodzi z kategorii: Kosmetyki

Zobacz również

  • Aby się zrelaksować, rozgrzać, odprężyć zimą częściej bierzemy kąpiel. Nie zapomnijmy jednak, że zbyt długie wylegiwanie się w wannie wysusza skórę. Ogranicz kąpiel do 15 min, a do wody i mycia... więcej