Perfumy. Które wybrać i jak stosować?

Zwiewne, lekkie, orzeźwiające.

Wzmacniamy zapach

Reklama

Wskazówki dla każdego typu skóry.

To czy perfumy są trwałe, zależy nie tylko od nich samych, ale i od typu naszej skóry, na mieszanej zapach będzie utrzymywał się dłużej, na suchej krócej.

Masz skórę mieszaną lub przetłuszczającą się – zanim spryskasz wodą toaletową swoje ulubione miejsca, muśnij naskórek transparentnym pudrem – wtedy upał nie zmieni zapachu.

Masz skórę suchą – aby zapach był trwalszy, perfumowane miejsca (za uszami, dekolt, nadgarstki) najpierw muśnij wazeliną.

Dodaj odrobinę perfum do balsamu do ciała, którego używasz po kąpieli, to sprawdzony sposób na delikatnie pachnącą skórę.

Które wybrać?

Im mniej chemii, tym lepiej.

Szukając zapachu na lato, warto zwrócić uwagę na limitowane letnie edycje perfum – mają w sobie mniej chemii i alkoholu (bądź nie zawierają go wcale).

Wypróbuj mgiełki zapachowe. Oprócz tego, że pachną – chłodzą i przynoszą orzeźwienie w upalny dzień. Zwykle nie zawierają alkoholu, nie uczulą nas więc, gdy wyjdziemy na słońce, ani nie zostawią na skórze plam.

W upalny dzień postaw na świeże nuty cytrusów, mięty, trawy, ogórków, herbaty oraz wszelkie nuty wodne. Wieczorem pachnij egzotycznymi kwiatami. Tu sprawdzą się zapachy z nutą gardenii i jaśminu.

Jak używać?

W upalne, słoneczne dni nie spryskuj perfumami miejsc, które są narażone na bezpośrednie działanie słońca (np. szyi). Nie spryskuj też włosów, bo to je wysuszy. Bezpiecznie jest rozpylić przed sobą chmurkę perfum i po prostu przez nią przejść. Perfumy trzymaj w lodówce: w upały szczególnie, ale warto tak robić przez cały rok. Ich zapach pozostanie niezmienny nawet przez trzy lata (woń trzymanych w łazience zmienia się już po roku).

Artykuł pochodzi z kategorii: Kosmetyki

Życie na gorąco

Zobacz również

  • Czarna moc

    Szampony, maski i pasty do zębów z aktywnym węglem. Gumowate mydła o zapachu wędzonki… Czarno to widzisz? Przełam się! więcej