Oliwa z oliwek - cud dla urody

Źródło witamin i cennych kwasów tłuszczowych dla skóry. Trudno przecenić ten naturalny kosmetyk.

Zdjęcie

/Mat. Promocyjne
/Mat. Promocyjne

Odżywienie dla włosów

Zdjęcie

/Mat. Promocyjne
/Mat. Promocyjne

Doskonale pielęgnuje włosy, szczególnie długie i suche, z rozdwajającymi się końcami. Kompres z oliwy warto nałożyć przed myciem – nawilży, wygładzi i nabłyszczy włosy. Lekko podgrzaną oliwę z sokiem z 1/2 cytryny (także z żółtkiem, wit. A+E) wmasuj we włosy, zostaw na 15 min, po czym umyj szamponem. Głębokie nawilżenie suchych, zniszczonych włosów daje nałożenie oliwy od nasady aż po końce włosów i pozostawienie jej na noc.

Oliwę warto też nakładać na wilgotne włosy po myciu. Kilka kropli rozprowadzamy w dłoniach i wcieramy od połowy długości włosów po końcówki. Trzeba zachować umiar, by pasma nie wyglądały gorzej niż przed myciem.

Reklama

Wypróbuj:

1. Ziaja, oliwkowa maska regenerująca do włosów, 6,30 zł;

2. Garnier Ultra Doux szampon do włosów z liściem oliwnym, ok. 11 zł.

Zdjęcie

/Mat. Promocyjne
/Mat. Promocyjne

Zdjęcie

/Mat. Promocyjne
/Mat. Promocyjne

Jak wybierać oliwkę?

Najwartościowszą oliwę uzyskuje się w wyniku pierwszego tłoczenia dojrzałych owoców na zimno, tzw. Extra Virgin. Po odwirowaniu jest ona całkowicie czysta. Kupując oliwę, sięgajmy po produkt w ciemnej butelce (zapobiega to utlenianiu).

Jakość oliwy można poznać po smaku – im bardziej gorzki i ostry, tym więcej zawiera przeciwutleniaczy (oliwa jest lepsza). Wyznacznikiem jest też cena, która idzie w parze z jakością – warto więc kupić droższy produkt.

Najlepsze dla ciała

Zawarte w oliwie nienasycone kwasy tłuszczowe zapobiegają utracie wilgoci zgromadzonej w komórkach skóry. Oliwa przywraca naturalną barierę lipidową naskórka. Łagodzi też podrażnienia.

Kosmetyki na bazie oliwy wygładzają i uelastyczniają suchą, wrażliwą, skłonną do wiotczenia skórę. Oliwa jest głównym składnikiem odżywczych maseczek, np. z miodem i żółtkiem, oraz domowych peelingów, np. z mielonym ziarnem kawy czy gruboziarnistą solą.

Z oliwką:

1. nawilżająca sól do kąpieli OnLine, ok. 6 zł;

2. odżywczy olejek do kąpieli Naturia, ok. 6 zł;

3. masło do ciała Czarna Oliwka Bielenda, ok. 16 zł;

4. krem do rąk Zielona Oliwka Soraya, ok. 5 zł.

Zdjęcie

/Mat. Promocyjne
/Mat. Promocyjne

Zdjęcie

/Mat. Promocyjne
/Mat. Promocyjne

Artykuł pochodzi z kategorii: Kosmetyki

Świat & Ludzie

Zobacz również

  • Toniki dla dojrzałej cery

    Czas pracuje na naszą niekorzyść. Spadek hormonów robi dalsze spustoszenia. Skóra traci elastyczność i blask. Trzeba pamiętać o jej codziennej pielęgnacji… domowymi sposobami. więcej