Na problemy z cerą krem BB

To niewątpliwy hit wśród kosmetyków. Spełnia coraz więcej zadań i coraz lepiej pielęgnuje skórę

Co znaczy BB

To skrót od ang. Blemish Balm (lub Beauty Balm) czyli balsam na uszkodzenia, niedoskonałości skóry. Kosmetyk ten powstał w Azji i był używany przez kobiety po intensywnym peelingu lub zabiegach laserowych.

Chronił skórę (zwłaszcza latem), przyspieszał jej gojenie się i maskował jej zaczerwienia. I to właśnie fakt, że jeden produkt pełnił wiele ról był początkiem kariery kremów BB na świecie.

Reklama

Obecnie kremy te to przede wszystkim kosmetyki upiększające. Rozświet lają i wyrównują koloryt cery. Nawilżają ją, wygładzają, a dzięki filtrom chronią przed promieniami UVA i UVB.

Zalety i wady

Podstawową zaletą jest wygoda stosowania. Ponieważ kosmetyk spełnia rolę kremu nawilżającego, lekkiego podkładu i czasem rozświetlającego korektora jednocześnie, stosując go, oszczędzasz rano czas.

Krem BB stapia się z cerą, sprawiając, że twarz jest naturalnie wygładzona. Wadą jest to, że wybór odcieni jest niewielki (do jasnej i do ciemnej cery).

Który wybrać?

Jeśli jesteś blada, lepszy będzie ten do jasnej cery. Pamiętaj też, że zwykle im krem ma lżejszą konsystencję, tym słabiej kryje niedoskonałości. Z kolei gęstszy preparat jest bardziej zbliżony do podkładu, ale rozprowadza się trudniej.

Wypróbuj kremy BB: 1. Przeciwzmarszczkowy Garnier (24 zł); 2. Nawilżający AA Technologia Wie- ku (19 zł); 3. Matujący Eveline (14,99 zł); 4. Antybak- teryjny Under Twenty (15,90 zł); 5. Do cery naczynkowej Bielenda (15 zł); 6. Multifunkcyjny Lirene (19 zł).

Jak go stosować?

Krem BB dobierz do rodzaju swojej cery. Nakładaj go na dzień, na oczyszczoną twarz i szyję. Niepotrzebny będzie ci podkład. Po nałożeniu kremu możesz jednak zastosować odrobinę rozświetlającego lub brązującego pudru.

Ładnie podkreśli on koloryt i świeżość cery. G Jeśli masz skórę dojrzałą, krem BB stosuj w połączeniu z przeciwzmarszczkowym serum.

Artykuł pochodzi z kategorii: Kosmetyki

Chwila dla Ciebie

Zobacz również

  • Gdy nasza skóra traci dużo wody, staje się ona mniej elastyczna, szorstka w dotyku i matowa, z widocznymi niedoskonałościami. Problem ten dotyczy w szczególności osób ze skórą wrażliwą i suchą. Aby... więcej