Lekki krem na lato

Twój ulubiony kosmetyk ma zbyt ciężką konsystencję, by używać go, gdy jest gorąco? Wybierz krem pielęgnacyjny w sam raz na upały.

Z nieba leje się żar i ostatnia rzecz, na jaką masz ochotę, to wklepywać w twarz gęsty krem. Na szczęście są kosmetyki, które na lato będą jak znalazł. Nie pozostawiają tłustej warstwy na naskórku, są lekkie, dobrze się wchłaniają, a do tego mają niezbędne o tej porze filtry ograniczające niszczące skutki słonecznych promieni UV.

Nawilżaj i chroń

Reklama

Chociaż ciągle czujesz na skórze wilgoć – efekt pocenia się – wcale nie oznacza to, że Twoja skóra jest odpowiednio nawilżona. Wręcz przeciwnie, ekspozycja na słońce pozbawia ją wilgoci, przyspiesza też rogowacenie naskórka.

Dlatego zadbaj o to, by krem, który stosujesz latem, miał składniki przeciwdziałające tym procesom – silnie nawilżające (kwas hialuronowy, gliceryna), łagodzące (alantoina, witamina E) i regenerujące (ceramidy).

Na noc możesz dodatkowo stosować preparaty z witaminą C, która rozjaśnia i ujednolica cerę, zarazem jest antyoksydantem, a więc przeciwdziała starzeniu się skóry. W okresie letnim należy jednak unikać kremów z retinolem lub innymi pochodnymi witaminy A, bo składnik ten ma właściwości fotouczulające i może prowadzić do przebarwień skóry.

Wybierając kremy sprawdź, czy mają one filtr UV, jeśli nie, możesz kupić go oddzielnie i nakładać na krem.

Zamiast fluidu

Latem trudno używać podkładu i nie „spłynąć” nim w ciągu dnia. Z pomocą przychodzą nam lekkie kremy BB, które zawierają pigmenty i działają jak lekki podkład.

Jeśli jednak masz cerę z przebarwieniami, krem BB może nie spełnić Twoich wymagań (ma niskie zdolności kryjące). Wtedy lepiej sprawdzą się silniej korygujące kremy CC oraz DD.

Trzeba dobierać je tak jak podkład – ich odcień powinien być jak najbliższy odcieniowi naszej karnacji.

Artykuł pochodzi z kategorii: Kosmetyki

TV14

Zobacz również

  • Niepozorny proszek znakomicie sprawdza się zarówno podczas pieczenia ciast i sprzątania domu, jak i… wykonywania wielu zabiegów urodowych. Dzięki niemu sporo drogich preparatów zastąpisz tanimi, a... więcej