Krem liftingujący. Poznaj jego niesamowitą moc

Reklama

Krok po kroku

To, jak nakładamy krem, ma duże znaczenie. Nanieś preparat punktowo na czoło, nos, policzki oraz szyję i dekolt. Krem delikatnie rozprowadź na skórze i wklepuj miejsce przy miejscu – zawsze od środka twarzy na zewnątrz i od dołu ku górze, by nieco „unieść” skórę.

Pamiętaj, by nigdy nie rozsmarowywać kremu. Gdy trzesz skórę, tylko ją niepotrzebnie rozciągasz. Szczególnie delikatnie należy obchodzić się z szyją i dekoltem – skóra tam jest wyjątkowo cienka.

Dlaczego działa?

Sekretem skuteczności kremów liftingujących jest ich skład. Co powinny zawierać?

√ Kwas hialuronowy, który zapobiega nadmiernej utracie wody przez skórę. √ Witaminę E – spowalnia procesy starzenia się skóry (tak jak witaminy C i A).

√ Oleje, np. z awokado czy pestek winogron, czyli silne antyutleniacze.

√ Polimery – związki tworzące na naskórku cienką warstwę, która na kilka godzin napina skórę i optycznie daje wrażenie wygładzenia.

A może 2 w 1?

Krem liftingujacy na dzień i na noc to nie tylko oszczędność, ale i wygoda. Kosmetyki tego rodzaju zwykle mają lekką konsystencję i łatwo się wchłaniają. Ich składniki aktywne są tak skomponowane, by nie obciążały skóry (lub jej nie uczulały, np. w kontakcie ze słońcem) w dzień, a w nocy ją regenerowały.

Artykuł pochodzi z kategorii: Kosmetyki

Życie na gorąco

Zobacz również

  • Kiedyś miały po prostu dobrze oczyścić ciało i twarz. Dziś mogą znacznie więcej! Zwłaszcza, gdy przygotujesz je sama, wybierając składniki, których potrzebuje twoja skóra. więcej