Kosmetyki, które działają podobnie, jak laser

Właśnie o tej porze roku warto zafundować cerze intensywną kurację, która odmłodzi ją o kilka lat, świetnie odżywi i nawilży, ale też... wzmocni, nim nastaną chłody.

W kropli serum znajduje się esencja dobroczynnych składników, których dojrzała cera potrzebuje każdego dnia.

Nowoczesne preparaty do zadań specjalnych

Reklama

Zadanie to ułatwią nowoczesne kosmetyki, które działają skuteczniej i bardziej kompleksowo niż kremy, a nawet maseczki. Mowa o preparatach dla cery dojrzałej, które mają postać serum, koncentratu, a także ampułki. Dlaczego są one tak wyjątkowe?

Zawierają skoncentrowane substancje czynne, których dawka jest wręcz uderzeniowa! Ich podstawowym zadaniem jest błyskawiczna, wszechstronna regeneracja skóry. Polega ona na jednoczesnym intensywnym odżywieniu i nawilżeniu cery.

Dodatkowo, znajdujące się w kosmetykach aktywne wyciągi roślinne, enzymy i witaminy zwiększają elastyczność włókien, wspomagają tworzenie się naturalnego kolagenu i spowalniają proces starzenia się komórek, który nasila się zwłaszcza w czasie menopauzy.

Ważne jest także to, że i ampułki, i serum, mają niezwykle lekką konsystencję, dlatego skóra może przyjąć na raz optymalną ilość substancji czynnych. To dlatego działanie takiej kuracji jest błyskawiczne, a efekt długotrwały.

Wybierając preparaty do domowej kuracji, kierujmy się stanem skóry

Jeśli cera jest wrażliwa, zdecydujmy się na preparat, który oprócz składników odżywiających i wzmacniających, zawiera też wyciągi z szałwii, nagietka, aloesu, oczaru japońskiego. Mają one działanie łagodzące podrażnia i zaczerwienienia.

Dla cery przesuszonej wybierajmy preparaty z dodatkiem gliceryny, kwasu hialuronowego lub aminokwasów. Każdy rodzaj dojrzałej cery o tej porze roku wspaniale zareaguje na kurację kosmetykami zawierającymi olejki: jojoba, z nasion ogórecznika lub pestek winogron.

Zawierają one przyjazne dla skóry kwasy tłuszczowe, które szczególnie w jesienne dni zapewnią skórze ochronę przed chłodem oraz suchym powietrzem w pomieszczeniach.

Cztery ważne zasady pielęgnacji

Odmładzająca kuracja takimi skoncentrowanymi aktywatorami przyniesie najlepszy rezultat, gdy będzie regularna i potrwa min. 2 tygodnie.

Kosmetyki stosujmy codziennie, zgodnie z zaleceniami producenta. Jedne bowiem nakłada się tylko raz dziennie, inne – rano i wieczorem.

Preparat wklepujmy w oczyszczoną skórę opuszkami palców, wykonując przy tym delikatny masaż.

Pozwólmy przez chwilę wchłonąć się preparatowi, po czym nałóżmy krem. Co 3 dni róbmy piling – cera lepiej przyjmie aktywne składniki.

Artykuł pochodzi z kategorii: Kosmetyki

Tekst pochodzi z magazynu

Tina

Zobacz również

  • Japan Lift to rytuał pielęgnacyjny silnie zakorzeniony w azjatyckim podejściu do dbania o zdrową i piękną skórę, w którym skuteczność przeciwzmarszczkowa oraz przyjemność dla zmysłów są elementami... więcej