Kosmetyki do włosów mogą powodować wysypkę

Odkąd zaczęłam chodzić na aerobik, na czole mam ciągle wysypkę. Jedna z koleżanek twierdzi, że powodem są... kosmetyki do układania włosów. Czy to możliwe? Michalina z Gdańska

Owszem. Wysypka lub ropne krostki na twarzy mogą być wywołane kosmetykami do układania włosów. Osiadają one na skórze, gdy lakierujemy fryzurę lub aplikujemy jakikolwiek inny kosmetyk w sprayu.

A podczas wysiłku fizycznego, każdy produkt nałożony na pasma może spłynąć nam na twarz wraz z potem.

Reklama

Dlatego dobrym pomysłem jest noszenie na zajęcia opaski dla sportowców, pochłaniającej pot z czoła oraz osłanianie twarzy podczas lakierowania włosów.

Artykuł pochodzi z kategorii: Kosmetyki

Więcej na temat:

Zobacz również

  • Peeling oczyszczający. Wymieszaj 5 łyżek zmielonych płatków owsianych i 3 łyżki drobno posiekanych orzechów włoskich. Dodaj taką ilość soku z limonki, aby powstała dość gęsta, gruboziarnista... więcej