Kojący tonik aloesowy

Składniki: 80 ml wody z kwiatu pomarańczy, 20 ml żelu aloesowego, kropla olejku z neroli lub pomarańczowego

Reklama

Dla kogo? Dla każdej z nas, niezależnie od rodzaju cery. Szczególnie polecany, jeśli skóra wymaga nawilżenia lub złagodzenia podrażnień. Doskonały do codziennej pielęgnacji cery dojrzałej.

Efekt: Tonik delikatnie wygładzi twarz, dając efekt miniliftingu. To zasługa żelu aloesowego. Zawiera on koktajl minerałów oraz witamin, które wnikają głęboko w naskórek i mają wyjątkową zdolność działania synergicznego (czyli silnego, wzajemnego wzmacniania właściwości nawilżających i kojących).

Jak to zrobić?

Przygotuj żel aloesowy. Polecamy płynny organiczny, przefiltrowany miąższ liści (np. Aloe Vera żel, 30 ml/8,90 zł, Ecospa.pl). Ale można też wydrążyć i zmiksować miąższ z własnej rośliny. Przelej wodę kwiatową (np. Biocosmetics, 100 ml/ 7,90 zł) oraz żel do szklanej buteleczki.

Zakręć korek i potrząśnij, by wymieszać składniki. Potem dodaj kropelkę olejku eterycznego z neroli albo pomarańczowego. Tonik aplikuj wieczorem na oczyszczoną twarz, szyję oraz dekolt, wklepując go w skórę. Gdy się wchłonie, nałóż ulubiony krem na noc.

Nasza rada: Za każdym razem przed użyciem toniku energicznie wstrząśnij flakon. Dzięki temu naturalne składniki zawarte w kosmetyku zadziałają skuteczniej.

Artykuł pochodzi z kategorii: Kosmetyki

Olivia

Zobacz również

  • Dlaczego w miłości zdawać się na przypadek? Nowy zapach Magnetista od Oriflame to wyjątkowe nuty, które pomagają sile przyciągania i sprawiają, że zwiększamy naszą atrakcyjność. więcej