Jakie składniki zawierają antyperspiranty?

Są sposoby, by czuć się świeżo przez cały dzień.

Zdjęcie

Który antyperspirant jest najlepszy? /123/RF PICSEL
Który antyperspirant jest najlepszy?
/123/RF PICSEL


Dzięki poceniu organizm się nie przegrzewa. Co więcej, wraz z potem oczyszczamy się z toksycznych substancji i resztek przemiany materii. Gdy jednak często biją z nas „siódme poty” marzymy tylko o tym, by znaleźć sposoby na ograniczenie tej uciążliwej dolegliwości. Pomagają nam w tym antyperspiranty, które hamują pocenie się.

Reklama

Kosmetyki zawierają sole glinu (sole aluminium). Substancje te zatykają ujścia gruczołów potowych, ograniczając pocenie. W zwykłych antyperspirantach jest ich niewiele, w tzw. blokerach potu – dużo więcej.

Niektóre antyperspiranty zawierają też substancje, które opóźniają wzrost włosków pod pachami.

Wiele osób uważa jednak, że antyperspiranty są szkodliwe, dlatego wybierają naturalne, ekologiczne dezodoranty. Kosmetyki te nie hamują wydzielania potu. Zapobiegają jedynie rozkładaniu się potu, niwelując jego nieprzyjemny zapach. Ograniczają także rozwój bakterii na skórze.

Dezodoranty z probiotykami przywracają równowagę mikroflory skóry. Eliminują bakterie odpowiadające za rozkładanie się potu i nieprzyjemny zapach.

Kosmetyki zawierające substancje antybakteryjne i wchłaniające, np. talk, triethyl citrate pochłaniają wilgoć, dzięki czemu bakterie nie mają pożywki, nie mogą się więc rozmnażać. Ograniczają również rozwój drobnoustrojów.

Ałun jest to sól aluminium, taka jak ta używana w klasycznych antyperspirantach. Zabija bakterie odpowiedzialne za zapach potu oraz zmiesza pory skóry, tym samym ograniczając potliwość.

W sklepach można kupić także antyperspiranty w krysztale. Zwykle jest to siarczan amonowo-glinowy, który działa antybakteryjnie, zwęża ujścia gruczołów potowych i zmniejsza pocenie się.

Polecamy:

1. CD, dezodorant bez soli aluminum, barwników, parabenów, 15 zł;

2. Sanex Dermo Extra Control z mikrocząsteczkami talku, ok. 12 zł;

3. Dermedic, antyperspirant do skóry wrażliwej, ok. 30 zł;

4. Nivea, antyperspirant Protect & Care, ok.12 zł.

Zdjęcie

/Mat. Promocyjne
/Mat. Promocyjne

Zdjęcie

/Mat. Promocyjne
/Mat. Promocyjne

Zdjęcie

/Mat. Promocyjne
/Mat. Promocyjne

Zdjęcie

/Mat. Promocyjne
/Mat. Promocyjne

Artykuł pochodzi z kategorii: Kosmetyki

Świat & Ludzie

Zobacz również

  • Czarna moc

    Szampony, maski i pasty do zębów z aktywnym węglem. Gumowate mydła o zapachu wędzonki… Czarno to widzisz? Przełam się! więcej