Jakich kosmetyków używać do kąpieli

Aby się zrelaksować, rozgrzać, odprężyć zimą częściej bierzemy kąpiel. Nie zapomnijmy jednak, że zbyt długie wylegiwanie się w wannie wysusza skórę. Ogranicz kąpiel do 15 min, a do wody i mycia wybierz odpowiedni kosmetyk.

Babeczki do kąpieli silnie nawilżą skórę. Mają kuszący owocowy aromat, kremową konsystencję i delikatne myjące właściwości. Zawierają naturalne składniki (masło shea, oleje), które oczyszczą, nawilżą, wygładzą i odprężą ciało.

Reklama

Sorbet do mycia ciała o lek kiej konsystencji, oprócz roztaczania zniewalającego aromatu, doskonale natłuszcza oraz nawilża skórę.

Myjąc ciało olejem lub dodając olejek do kąpieli (co jest wskazane przy skórze suchej lub przesuszonej), po wyjściu z wanny nie wycieraj ciała ręcznikiem, a jedynie owiń się nim lub przykładaj go do skóry, by nie zetrzeć warstwy olejku, która pozostała na skórze.

Gdy masz twardą wodę, dodaj kilka łyżek pudru z kwaskiem cytrynowym lub soli kąpielowej. Kwasek cytrynowy i sól zmiękczą wodę, dzięki czemu skóra nie będzie przesuszona po kąpieli.

Pomocnicy:

1. Dove Shower Oil, olejek do my- cia ciała, 17,99 zł;

2. Kneipp, płyn pielęgnujący do kąpieli, 14,99 zł;

3. Sweet Secret Farmona, kokosowy sorbet do mycia ciała, ok. 10 zł;

4. L`Orient, puder do kąpieli z kwaskiem cytrynowym, 39 zł;

5. Stara Mydlarnia, nawilżająca babeczka do kąpieli, ok. 10 zł.

Artykuł pochodzi z kategorii: Kosmetyki

Świat & Ludzie

Zobacz również

  • UZDROVISCO: Przełomowe wnikanie natury

    Czy wiesz, że większość składników aktywnych bardzo słabo wnika w skórę, a niektóre prawie wcale nie mają takiej możliwości? Nie mogą więc być skuteczne biologicznie. Na szczęście wiemy już jak... więcej