Jaki krem ujędrni dojrzałą cerę?

Odkąd skończyłam 40 lat, stan mojej cery się pogarsza. Skóra wiotczeje, staje się mniej napięta. Przy brodzie pojawiają się tzw. „chomiczki”, a kąciki ust opadają. Zdaję sobie sprawę, że muszę kupić dobry krem, ale nie wiem, na który się zdecydować. Co powinien mieć w składzie, by podziałał na moją skórę?

Producenci kosmetyków ułatwiają nam zadanie. Na opakowaniach kremów coraz częściej umieszczają informację o wieku osób, dla których przeznaczony jest preparat (np. 35+, 45+, 55+).

Zadaniem kremu dla Pani byłoby m.in. zahamowanie tzw. grawitacyjnego starzenia skóry, czyli jej wiotczenia, co objawia się dokładnie tak, jak Pani opisuje.

Reklama

Ten rezultat pomogą osiągnąć preparaty, które w składzie mają m.in.: komórki macierzyste roślin odpowiedzialne za pobudzanie w skórze produkcji kolagenu; kwas hialuronowy, który dobrze nawilży skórę, napnie ją, wygładzi drobne zmarszczki; witaminy rozjaśniające cerę i przyspieszające jej regenerację; filtry UV chroniące skórę przed szkodliwymi promieniami słońca.

Agnieszka Królikowska - kosmetolog

Artykuł pochodzi z kategorii: Kosmetyki

Tekst pochodzi z magazynu

Tina
Więcej na temat:

Zobacz również

  • To tylko mity kosmetyczne

    Parabeny, silikony, konserwanty… Niestety, wciąż krąży na ich temat wiele sprzecznych i niesprawdzonych infomacji. Czas zatem poznać prawdę. więcej