Jaką pomadkę wybrać, żeby była trwalsza

Lubię pomadki w delikatnych barwach, półtransparentne. Niestety, takie szybko się „zjadają”. Czy można temu zapobiec?- pyta Ewa (38 lat), z Bydgoszczy.

Rzeczywiście pomadki o barwach nasyconych i z dużą zawartością pigmentów trzymają się znacznie dłużej niż te delikatnie barwione. Ale o trwałości szminki decyduje nie tylko jej kolor, lecz także sposób nakładania. Ważna jest też kondycja warg. Powinny być na co dzień dobrze nawilżane oraz natłuszczane np. balsamem.

Reklama

Co do nakładania pomadki: radzę zacząć od przypudrowania ust i obrysowania ich konturówką (niestety, wiele pań unika jej, stosując jasne pomadki!). Zapobiegnie ona rozpływaniu się szminki. Nanosimy ją nie bezpośrednio z opakowania, lecz za pomocą pędzelka. Nabieramy po odrobinie kosmetyku i wcieramy go w naskórek miejsce przy miejscu. Usta oprószamy pudrem i jeszcze raz nakładamy pędzelkiem pomadkę. Utrzyma się o wiele dłużej.

Artykuł pochodzi z kategorii: Kosmetyki

Tekst pochodzi z magazynu

Tina

Zobacz również

  • Z roku na rok coraz więcej Polek korzysta z zabiegów anti-aging. Często nasza przygoda z medycyną estetyczną zaczyna się od peelingu, a zachęcone efektami promiennej i wygładzonej cery sięgamy... więcej