Jak używać balsamu brązującego

Jeśli jesteś kobietą uwielbiającą naturalną i subtelną opaleniznę, lecz unikającą solarium i nie mającą czasu na leżenie na plaży to balsamy brązujące są świetnym rozwiązaniem właśnie dla Ciebie. Kąpiele słoneczne szkodzą naskórkowi i sprawiają, że szybko się starzeje, dlatego użycie samoopalacza może okazać się idealnym pomysłem.

Zdjęcie

Balsam brązujący subtelnie podkreśli opaleniznę /123/RF PICSEL
Balsam brązujący subtelnie podkreśli opaleniznę
/123/RF PICSEL

Dzięki niemu możesz nadać swojej skórze złocisty odcień, a także cieszyć się równomierną opalenizną przez cały rok. Bardzo ważne jest jednak odpowiednie nakładanie kosmetyku, by uzyskać zamierzony efekt.

Balsam brązujący czy samoopalacz?

Czym różnią się od siebie te kosmetyki? Samoopalacz ma więcej dihydroksyacetonu, czyli koloryzującego składnika brązującego, co sprawia, że jego działanie jest szybkie i widoczne gołym okiem już po pierwszym nałożeniu. Balsam posiada go znacznie mniej, dlatego łatwiejsza staje się kontrola nad odcieniem, który chcemy uzyskać. 

Reklama

Należy użyć go parokrotnie, by widocznie "opalić" skórę. Z tego właśnie powodu jest to najlepsze rozwiązanie dla każdego: nawet nierównomierne nałożenie będzie się dało później delikatnie skorygować. Nie zrażaj się złą opinią samoopalaczy i balsamów brązujących: są naprawdę świetnym sposobem, by zdrowo się opalić!

Jak nakładać balsam brązujący?

Nakładany dzień po dniu balsam brązujący subtelnie podkreśla naturalną opaleniznę, stopniowo przyciemniając skórę. Warto pamiętać, że przy każdym rodzaju karnacji kosmetyk zachowa się odrobinę inaczej, dlatego należy uważnie stosować się do zaleceń na opakowaniu.

 Większość preparatów stosuje się raz lub dwa razy w ciągu doby, a osiągnięcie idealnej barwy wymaga nieco czasu i cierpliwości. Samoopalacz za to nakłada się wieczorem, by mógł porządnie się wchłonąć. 

Pamiętaj, że aby osiągnąć perfekcyjną opaleniznę, powinnaś wcześniej zrobić peeling i odpowiednio nawilżyć skórę balsamem do ciała. Bardzo ważny jest także fakt, że na nogi i ręce szybciej łapią kolor, dlatego należy nałożyć na nie mniej samoopalacza.

 


Artykuł pochodzi z kategorii: Kosmetyki

Więcej na temat:

Zobacz również

  • Niepozorny proszek znakomicie sprawdza się zarówno podczas pieczenia ciast i sprzątania domu, jak i… wykonywania wielu zabiegów urodowych. Dzięki niemu sporo drogich preparatów zastąpisz tanimi, a... więcej