Jak mieć cerę bez skazy?

Niedoskonałości cery, wypryski, krostki, zaskórniki to zmora nie tylko nastolatek. Zmiany trądzikowe mogą się pojawić w każdym wieku, nawet po trzydziestce. Winę za to ponoszą m.in. zaburzenia hormonalne i długotrwały stres, który te zaburzenia może wywoływać. Nie bez znaczenia jest także zanieczyszczenie środowiska. Co pomoże cerze, gdy pojawi się trądzik?

Dwa razy dziennie, rano i wieczorem starannie oczyszczaj cerę. Najlepiej używać do tego celu delikatnych płynów micelarnych lub specjalnych żeli. Cera skłonna do zmian trądzikowych bywa bowiem bardzo wrażliwa.

Reklama

Cera trądzikowa bardzo potrzebuje skutecznego nawilżania. Na co dzień stosuj kremy nawilżające, które pozwolą odzyskać równowagę hydrolipidową skórze i zapobiegną tworzeniu się zaskórników.

Dwa razy w tygodniu (lub w razie potrzeby – punktowo na krosty i wypryski) warto stosować preparaty, które lekko złuszczają naskórek, dzięki czemu znikają niedoskonałości cery. Kosmetyki te zawierają zwykle substancje bakteryjne oraz ściągające pory.

Do zadań specjalnych:

1. Płyn micelarny Garnier 3w1 (ok. 20 zł) doskonale oczyszcza cerę,

2. Dermacos żel punktowy zwalczający niedoskonałości skóry (ok. 17 zł),

3. Emulsja TriAcnéal Eexpert Avéne zwalcza niedoskonałości, redukuje blizny i przebarwienia potrądzikowe (ok. 73 zł),

4. Krem matująco-nawilżający 24h AA ma filtry UV (ok. 19 zł),

5. Krem Barwa Siarkowa nawilża skórę trądzikową (ok. 18 zł).

Artykuł pochodzi z kategorii: Kosmetyki

Świat & Ludzie
Więcej na temat:

Zobacz również

  • ​CBD, czyli Cannabidiol to naturalny związek organiczny, uzyskiwany jako ekstrakt z konopi siewnych (Cannabis sativa L), który w odróżnieniu od THC nie wykazuje aktywności psychoaktywnych. Posiada... więcej