Dobierz idealny podkład

Stanie się twoim sprzymierzeńcem: ukryje niedoskonałości skóry.

Do cery normalnej i suchej

Jeśli taką masz, sięgnij po podkład nawilżający (nie zostawia tłustego filmu na skórze). Najczęściej zawiera on kwas hialuronowy i kolagen. Dzięki tym składnikom nie tylko ją nawilża.

Łagodzi również uczucie szczypania i ściągnięcia (typowe właśnie dla przesuszonego naskórka). Doskonale maskuje drobne przebarwienia i niewielkie zmarszczki.

Reklama

Wypróbuj:

1. Podkład wygładzający Kobo Professional Satin Finish (20 zł);

2. Kolagenowy podkład nawilżający Paese (26 zł).

Do cery mieszanej i tłustej

Szybko się przetłuszcza i zaczyna błyszczeć. A to nie wygląda estetycznie. Zapobiegnie temu podkład matujący – pochłania bowiem nadmiar sebum i kontroluje jego wydzielanie. Ale nie tylko.

Zawarte w nim specjalne pigmenty rozpraszają i odbijają światło od powierzchni skóry. Dzięki temu staje się ona aksamitnie matowa i wygląda promiennie (ale się nie błyszczy!). Subtelne rozświetlenie utrzymuje się przez cały dzień.

Wypróbuj:

1. Podkład Soraya Expert Matt (24 zł);

2. Podkład matująco-rozświetlający Lirene Dermoprogram Idéale Glam & Mat (32 zł).

Do cery bardzo wrażliwej

Tutaj sprawdzą się m.in. kosmetyki mineralne (z dodatkiem minerałów, np. miki, krzemionki). Nie powodują one podrażnień – są świetnie tolerowane przez skórę. Lekka, beztłuszczowa formuła nie obciąża jej i nie zatyka porów. A to pozwala uzyskać naturalny wygląd (bez tzw. efektu maski).

Wypróbuj:

1. Podkład do cery wrażliwej Bell Hypoallergenic (23 zł);

2. Mineralny Joko Supernatural (31 zł).

Do cery mało jędnej, dojrzałej

To nie może być pierwszy lepszy z brzegu podkład. Oprócz perfekcyjnego krycia przebarwień czy rozszerzonych naczynek powinien jeszcze spłycać zmarszczki i lekko napinać cerę. Dlatego dobrze byłoby, gdyby miał w sobie dodatek odmładzającego serum lub specjalne cząsteczki wypełniające tworzące się z wiekiem bruzdy.

Wypróbuj:

1. Długotrwały podkład kryjący Eveline Magic Cover 5 w 1 (15 zł);

2. Podkład wypełniający zmarszczki AA Filler (27 zł).

Artykuł pochodzi z kategorii: Kosmetyki

Chwila dla Ciebie

Zobacz również

  • ​CBD, czyli Cannabidiol to naturalny związek organiczny, uzyskiwany jako ekstrakt z konopi siewnych (Cannabis sativa L), który w odróżnieniu od THC nie wykazuje aktywności psychoaktywnych. Posiada... więcej