Dlaczego krem się nie wchłania?

Od pewnego czasu krem, który nakładam wieczorem, rano nadal czuję na twarzy. Tworzy tłustą warstwę. Czemu tak się dzieje? Ewa, Łódź, 35 lat

Podczas rozsmarowywania kremu odparowuje z niego woda, a pozostałe składniki tworzą na powierzchni skóry cienką warstewkę. Gdy krem jest lekki, ta warstwa jest niewyczuwalna, natomiast produkty o gęstszej konsystencji czasem zostawiają na skórze lepki film.

Oczywiście, nie bez znaczenia jest tu rodzaj cery (mieszana rano będzie tłusta w strefie T, nawet gdy wieczorem nie posmarujemy jej kremem). Kiedy skóra słabo wchłania krem, może pomóc nałożenie cieńszej jego warstwy lub odczekanie chwili, a potem delikatne jego wklepanie.

Reklama

Jeśli kłopoty z wsiąkaniem zaczęły się w momencie, gdy zmieniła Pani kosmetyk, to prawdopodobnie obecny jest zbyt ciężki. Proszę poszukać lżejszego kremu, a skóra rano będzie w dużo lepszym stanie.

Nasza rada: gdy masz poczucie, że kosmetyk zalega na twarzy, raz w tygodniu zrób peeling. Tak przygotowana skóra będzie lepiej wchłaniać krem.

Artykuł pochodzi z kategorii: Kosmetyki

Naj

Zobacz również

  • UZDROVISCO: Przełomowe wnikanie natury

    Czy wiesz, że większość składników aktywnych bardzo słabo wnika w skórę, a niektóre prawie wcale nie mają takiej możliwości? Nie mogą więc być skuteczne biologicznie. Na szczęście wiemy już jak... więcej