Aspiryna dla urody

O tym, że jest skuteczna na przeziębienie, a także pomaga w leczeniu chorób krążenia, na pewno wiesz. Ale czy znasz również inne jej zastosowania?

Okazuje się, że kwas acetylosalicylowy może być lekiem na całe zło – opryszczka, zajady, łupież… Świetnie sobie z nimi radzi.

Dla urody

♦ Walczy z przetłuszczającymi się włosami i łupieżem – po umyciu kosmyków wetrzyj w nie roztwór wykonany z 0,5 litra wody, 2 table- tek aspiryny i 0,5 szklanki octu jabłkowego. Po 15 minutach ponownie umyj włosy.

Reklama

♦ Przywraca blask jasnym, farbowanym włosom – wetrzyj w czuprynę mieszankę przygotowaną z kilku tabletek i wody. Spłucz po 10 minutach.

Dla zdrowia

♦ Pomaga w walce z opryszczką i zajadami – zażywanie 125 mg aspiryny dziennie skraca czas ataku opryszczki z przeciętnie 8 do 5 dni. Skuteczne jest też nakładanie pokruszonej aspiryny z niewielką ilością wody na zajady, opryszczkę lub trądzik.

♦ Zmniejsza świąd skóry – gdy ugryzie Cię komar albo gdy skóra strasznie swędzi, rozkrusz 2-3 tabletki, zmieszaj na przykład z balsamem do rąk i wetrzyj w bolące miejsce.

Pomocnik w domu

♦ Czyści biżuterię – błyskotki zanurz w szklance wody z do- datkiem 2 tabletek aspiryny i pozostaw na kilka minut.

♦ Usuwa plamy z potu na T-shirtach – rozpuść 2 tabletki w misce z ciepłą wodą, zanurz koszulkę i pozostaw na ok. 2-3 godziny. Potem wypierz.

♦ Ukorzenia rośliny i działa jak środek grzybobójczy – jedną tabletkę rozpuść w litrze wody i podlej rośliny doniczkowe.

Wylecz odciski!

Zmieszaj 6 rozkruszonych aspiryn z sokiem z cytryny i wodą (po 1/2 łyżeczki). Posmaruj chore miejsce papką, owiń stopy ręcznikiem, a następnie plastikową torebką. Po 10 minutach zdejmij okład i zetrzyj pumeksem odcisk.

Maseczka i peeling w jednym

2-3 tabletki aspiryny (ale niepowlekanej ani nie rozpuszczalnej) włóż do miseczki i dolej odrobinę wody termalnej lub mineralnej, aby ją rozmiękczyć i łatwiej rozgnieść. Maseczkę trzymaj na buzi ok. 15 minut. Podczas zmywania możesz wykonać peeling twarzy zwilżonymi dłońmi. I skóra jest wygładzona.

Artykuł pochodzi z kategorii: Kosmetyki

Tele Tydzień
Więcej na temat:

Zobacz również

  • To tylko mity kosmetyczne

    Parabeny, silikony, konserwanty… Niestety, wciąż krąży na ich temat wiele sprzecznych i niesprawdzonych infomacji. Czas zatem poznać prawdę. więcej