Zimowe wsparcie dla włosa

Ta pora roku to wyzwanie dla włosów i skóry głowy. Zmiany temperatur, noszenie czapki, wilgoć na zewnątrz i suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach dają się im we znaki.

Kuracje specjalne dla każdej z nas

Zimą mamy gorzej odżywione kosmyki. Naczynka krwionośne zwężają się na chłodzie, więc włosy są słabiej zaopatrywane w składniki odżywcze. Jak im pomóc?

Codzienne zabiegi pielęgnacyjne to jedno. Raz na jakiś czas warto też wesprzeć włosy i zafundować im intensywną regenerację.

Reklama

Stosuj odżywki z ceramidami, witaminami i olejami roślinnymi. Należy wetrzeć je we włosy, a zwłaszcza w ich końce. Składniki aktywne pobudzą włókna włosa, a tym samym odżywią je. Unikaj odżywek bez spłukiwania, bo niepotrzebnie obciążają pasma

Farbujesz włosy? Tym bardziej intensywnie je pielęgnuj i wzmacniaj. Sięgaj po regenerujące szampony przeznaczone do włosów farbowanych.

Innym sposobem na odżywienie kosmyków jest stosowanie naturalnych, nierafinowanych olejów roślinnych. Nakładaj je na włosy z pominięciem skóry głowy.

Nasza rada: Zimą włosy mają większą skłonność do wypadania. Pomoże na to m.in. czarna rzepa (czarna rzodkiew). Zetrzyj jej korzeń na drobną papkę. Możesz też użyć sokowirówki. Sok lub papkę nanieś na skórę głowy i masuj 10 minut. Potem umyj głowę łagodnym szamponem. Taka domowa kuracja wzmocni cebulki, zapobiegnie wypadaniu włosów i łupieżowi.

Profesjonalna pomoc już dziś

Aby wzmocnić włosy, warto wybrać się także do salonu fryzjerskiego. Dobrze dobrana terapia przyniesie spektakularne efekty.

Niektórych zabiegów nie powinno się wykonywać zimą, ponieważ mogą wpływać na osłabienie włosów. Z trwałą ondulacją czy rozjaśnianiem też lepiej poczekać do wiosny.

Ozonowa sauna parowa dla włosów ma na celu ich wzmocnienie i regenerację. Zapewnia pasmom doskonałe nawilżenie, a także pogłębione działanie użytych składników aktywnych.

Keratynizacja to zabieg odżywczy i silnie regenerujący włosy, którego efektem ubocznym jest wygładzenie i wyprostowanie pasm. Szczególnie poleca się go przy włosach cienkich i zniszczonych.

W salonie fryzjerskim możesz też kupić kosmetyki do samodzielnego wykonania niektórych zabiegów. Znajdź też czas na domową pielęgnację: regularne nałożenie maski czy przeprowadzenie kuracji przy użyciu ampułki.

Nasza rada: Jeśli nawet w miesiącach zimowych nie chcesz rezygnować z rozjaśniania włosów, zdecyduj się na nowatorski zabieg metodą Olaplex, wykonywany w salonach fryzjerskich.

Polega on na dodaniu do rozjaśniacza specjalnego preparatu, który na bieżąco naprawia powstałe uszkodzenia i zapobiega powstawaniu nowych. Tym sposobem nie tylko nie uszkodzisz kosmyków, ale nawet dodatkowo je wzmocnisz.

Ważna codzienna pielęgnacja

Naturalna ochrona włosów jest teraz słabsza i łatwiej ulegają one przesuszeniu. Niskie temperatury na zewnątrz i ciepło w mieszkaniu też im szkodzą.

Mróz może uszkodzić cebulki i powodować wypadanie włosów. Dlatego nigdy nie zapominaj o czapce. Jeśli boisz się, że pasma będą się przez nią elektryzowały, wybierz bawełnianą lub z prawdziwej wełny.

Stosuj delikatne szampony oraz odżywki nawilżające i regenerujące z D-panthenolem, kwasem hialuronowym czy aloesem. Nie bój się parafiny i silikonów. Latem mogłyby obciążać włosy, teraz będą je chronić.

Zimą zwykle nasila się problem łupieżu. Stosuj więc szampony i odżywki z cynkiem i dziegciem.

Nasza rada: Jeśli nie używasz preparatu do stylizacji, wystarczy myć włosy co 2-3 dni. Mycie w gorącej wodzie pozbawia je cienkiej ochronnej warstewki, dlatego lepsza będzie ciepła. Nie susz włosów przed wyjściem na mróz, niech wyschną same.

Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Na żywo

Zobacz również

  • Kiedy lśnią, wyglądasz 15 lat młodziej! Szkodzą im zabiegi chemiczne i używanie suszarek, ale nie musisz z nich rezygnować. Nowoczesne kosmetyki i triki naszych babć pomogą włosom błyszczeć. więcej