Włosy długie, krótkie czy do ramion?

Chcesz zmienić wiosną uczesanie? Wybierz takie, które pasuje do kształtu twojej twarzy, podkreśli jej atuty i ukryje niedoskonałości.

Zdjęcie

Jaką fryzurę wybrać? /123/RF PICSEL
Jaką fryzurę wybrać?
/123/RF PICSEL

Twarz prostokątna

Charakteryzuje się wysokim czołem oraz wydatnym, szerokim podbródkiem. Taka sama szerokość czoła, jak policzków oraz żuchwy powoduje, że twarz sprawia wrażenie kanciastej.

Idealne są cięcia, w których najdłuższe pasma nie się gają dalej niż do końca szyi. Świetnie sprawdzi się np. paź z podwiniętymi końcówkami i grzywką do brwi.

Reklama

Strzyżenie na jeżyka czy na chło pczycę uwidoczni kanciastość twarzy. Z kolei włosy sięgające poniżej szyi, zwłaszcza, gdy są proste i równej długości, niepotrzebnie optycznie ją wyciągną.

Twoja fryzura powinna poszerzyć i skrócić twarz. Zrobią to asymetryczne grzywki, przedziałki na boku (lub ich brak) oraz wszelkie fale i loki. Unikaj upięć z gładko zaczesanych lub uniesionych nad czołem włosów, przyklapniętych, prostych pasm i przedziałków pośrodku głowy.

Nasza rada

Twoje włosy powinny być zawsze miękkie, puszyste i uniesione u nasady. Susz je z pochyloną głową i modeluj na dużej okrągłej szczotce.

Kosmyki różnej długości oraz uniesienie włosów u nasady podczas modelowania skutecznie poszerzają twarz. Asymetryczny przedziałek sprawia, że czoło nie wydaje się tak wysokie.

Przedziałek na boku korzystnie skraca twarz, a grzywka przysłania czoło. Zaokrąglona góra fryzury łagodzi rysy, natomiast wywinięte na boki końcówki zmiękczają linię brody.

Twarz trójkątna

Jest drobna, szczupła i pociągła. Jednocześnie ma również szerokie czoło oraz wyraźnie zaznaczone kości policzkowe. Inne bardzo charakterystyczne dla trójkątnej twarzy cechy to wąska szczęka oraz wystająca, spiczasta broda.

Najkorzystniejsze dla trójkątnej buzi są półdługie włosy, sięgające połowy szyi. Dłuższe, do linii ramion, powinny być wycieniowane. Grzywka może być prosta lub asymetryczna, najlepiej jednak, by była dość gęsta.

Zrezygnuj z fryzur, które mają dużą objętość na wysokości górnej połowy twarzy, odsłaniając też czoło.

Świetnie sprawdzą się te, w których włosy są zaczesane na czoło. Dłuższym włosom warto dodać objętości na wysokości szyi. Uzyskasz to modelowaniem, wywijając końcówki na zewnątrz lub kręcąc loki. Staraj się nie odsłaniać czoła i nie wydłużać twarzy. Lepiej nie tapiruj więc włosów i nie upinaj ich w wysokie koki.

Klasyczny, półdługi bob

Włosy zaczesane na czoło sprytnie je przysłaniają, mimo braku grzywki. Dzięki temu zabiegowi oraz wywiniętym końcówkom fryzura idealnie wyrównuje proporcje twarzy, czyli zwęża czoło i poszerza twarz na wysokości brody.

W kształcie litery A

Wygładzenie pasm u nasady włosów oraz zrobienie przedziałka pośrodku sprawia, że czoło wydaje się nieco węższe. Dzięki sztywno wymodelowanym na boki końcówkom dół twarzy staje się optycznie znacznie szerszy, co równoważy spiczastą brodę.

Twarz okrągła

Przy krótkich i średniej długości włosach pamiętaj, by twoja fryzura była wycieniowana wokół twarzy. Jeśli lubisz cięcia typu bob, poproś fryzjera o degażowanie czyli przerzedzenie końcówek, żeby przylegały do policzków. Zrezygnuj z fryzur typu grzybek i paź, które jeszcze bardziej zaokrąglają rysy i kształt całej głowy.

Jest najszersza na wysokości policzków. Ma również tylko trochę węższą od nich żuchwę, niską linię włosów nad czołem, a także zaokrągloną lub lekko cofniętą brodę. Często towarzyszy jej też tendencja do tworzenia się drugiego podbródka.

Wysokie upięcia, także te tapirowane nad czołem, są stworzone dla ciebie. Jeśli robisz przedziałek, powinien być asymetryczny. A gdy lubisz loki, pamiętaj, by zaczynały się poniżej linii brody.

Rozpuszczone, proste włosy możesz nosić, jeśli będą opadały na boki twarzy i piersi, a nie na plecy. Nie dla ciebie Unikaj wywijania pasm na zewnątrz na wysokości policzków i gładkich, niskich upięć.

Nasza rada

Fryzury dla okrągłej twarzy wyglądają najlepiej, gdy włosy są gładkie i proste. Wypróbuj mgiełki dyscyplinujące, ograniczające puszenie się pasm.

Z długimi pazurkami

Cieniowanie pasm wokół twarzy oraz wymodelowanie końcówek tak, by ją częściowo przykry- wały, wysmukla rysy. Taki kształt fryzury z pasmami sięgającymi końca szyi pomaga też zakamuflować drugi podbródek.

Z dłuższym przodem

Cięcie po skosie powoduje, że dłuższe z przodu pasma przysłaniają policzki. Krótszy, zaokrąglony tył odsłania szyję. Przedziałek na boku powoduje, że włosy zakrywają część czoła, co także wysmukla buzię.

Twarz kwadratowa

Jej charakterystyczne cechy to podobna szerokość u nasady włosów, a także na wysokości skroni oraz linii szczęki. Wszystko to w połączeniu z niezbyt wysokim czołem oraz kanciastym podbródkiem sprawia, że kształtowi twarzy najbliżej jest do kwadratu.

Powinno złagodzić rysy i wysmuklić buzię. Idealna jest długość przynajmniej do końca szyi. Gdy masz krótsze włosy, wybieraj cieniowane cięcia typu grzybek i paź, które zaokrąglą górną część twarzy.

Klasyczne boby kończące się na linii brody bardzo poszerzą buzię. Podobnie jak wszelkie krótkie, proste i zbyt gęste grzywki.

Włosy długie, sięgające za ramiona, możesz nosić rozpuszczone, bez względu na to, czy są proste, czy falowane. Kręcone pasma powinny mieć długość przynajmniej do końca szyi – noś je z przedziałkiem na boku.

Płaskie, niskie upięcia jak zwykłe kucyki czy węzły na wysokości karku podkreślą ostre rysy. Unikaj też robienia przedziałków pośrodku głowy.

Nasza rada

Delikatne, kobiece uczesania jak fale i fryzury o łagodnych liniach łatwiej ułożysz dzięki nawilżającym maskom i zmiękczającym płukankom z octem.

Puszyste, lekkie fale

Łagodny skręt włosów sprawia, że ostre rysy nabierają miękkości. Asymetryczny przedziałek powoduje, że włosy opadają na połowę twarzy, lekko ją przysłaniając i wyszczuplając.

Cieniowany, krótki paź

Zaokrąglony kształt fryzurze nadają wycieniowane pasma i długa, zaczesana na bok grzywka.Włosy wymodelowano do góry i na twarz, co skutecznie ją wydłużyło.

Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Kobieta i życie

Zobacz również