Supertriki na cienkie włosy

Każda z nas, nawet posiadaczka cienkich włosów może mieć fryzurę w rozmiarze XL! Poznaj nowe techniki stylizacji i kosmetyki, dzięki którym twoja fryzura będzie zachwycała objętością! Tekst: Joanna Waryszak

Zdjęcie

Emulsja pogrubiająca włosy, L’Oréal Professionnel, 125 ml/50 zł. /Mat. Prasowe
Emulsja pogrubiająca włosy, L’Oréal Professionnel, 125 ml/50 zł.
/Mat. Prasowe

Podkręcone = powiększone

Skutecznym sposobem na objętość maksi jest... zmiana struktury włosów. Z prostych pasm wyczaruj więc bujne loki! Najpierw spryskaj włosy sprayem typu volume, który pogrubi włókno włosów i sprawi, że będą bardziej sprężyste. Następnie nawijaj kolejne pasma na lokówkę, ale tylko do wysokości ucha – dzięki temu będą wyglądały supermodnie.

Jeśli będziesz kręcić je w różnych kierunkach, uzyskasz efekt artystycznego nieładu. Stawiasz na perfekcję? Zakręcaj pasma tylko w jedną stronę.

Reklama

Gdy w trakcie dnia poczujesz, że włosy tracą puszystość, spryskaj je u nasady suchym szamponem. Ten prosty zabieg nie tylko je odświeży, ale także sprawi, że fryzura będzie wyglądała na bardziej okazałą.

Zdjęcie

Lokówka 4 w 1 do kręcenia różnego typu loków, Remington, 259 zł. /Mat. Prasowe
Lokówka 4 w 1 do kręcenia różnego typu loków, Remington, 259 zł.
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

Suchy szampon, Batiste Cherry,  200 ml/ 14,99 zł. /Mat. Prasowe
Suchy szampon, Batiste Cherry, 200 ml/ 14,99 zł.
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

Puder do włosów, Toni & Guy, 39,99 zł. /Mat. Prasowe
Puder do włosów, Toni & Guy, 39,99 zł.
/Mat. Prasowe

Z gąbkowym wypełnieniem

Moda ci sprzyja! Bo fryzura w stylu lat 40., czyli włosy uniesione na czubku głowy i zaczesane do tyłu, są hitem! Żeby wykreować taki look, pasma z tyłu głowy zostaw luźno puszczone. Te nad uszami zaczesz zaś po obu stronach głowy do tyłu i przypnij wsuwkami. A teraz najważniejszy punkt fryzury.

Aby włosy na czubku głowy miały dużą objętość, unieś je i wepnij pod nie gąbkowe wypełnienie z grzebieniem. Wsuń je w kierunku: od tyłu głowy, ku czołu. Następnie uniesione pasma posyp od spodu pudrem do włosów i wetrzyj go palcami. Ten trik zastąpi tapirowanie i utrwali fryzurę. Tak przygotowane włosy zaczesz szczotką z włosia do tyłu, aby przykryły gąbkę.

Zdjęcie

Wypełniacz z grzebieniem, Glitter, 24,90 zł. /Mat. Prasowe
Wypełniacz z grzebieniem, Glitter, 24,90 zł.
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

Szampon z wyciągiem z lnu, Klorane, 200 ml/35 zł. /Mat. Prasowe
Szampon z wyciągiem z lnu, Klorane, 200 ml/35 zł.
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

Maska, L’Oréal, ekspansja gęstości, 300 ml/20 zł. /Mat. Prasowe
Maska, L’Oréal, ekspansja gęstości, 300 ml/20 zł.
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

Lakier, Nivea, Volume Sensation, 250 ml/12,50 zł. /Mat. Prasowe
Lakier, Nivea, Volume Sensation, 250 ml/12,50 zł.
/Mat. Prasowe

Pogrubiające szampony i odżywki

Aby stworzyć efektowną fryzurę, przygotuj pasma już podczas mycia. Szampony do cienkich włosów np. z wyciągiem z lnu lub krwawnika sprawiają, że pasma są puszyste u nasady.

Na całej długości otula je zaś przezroczysta warstewka, dzięki której są grubsze. Użyj też odżywki lub maski uzupełniającej strukturę włosa. Zawierają one cząsteczki, które wnikają w głąb włosa i rozpychają go od środka.

Zdjęcie

Żel w sprayu, Wellaflex, Instant Volume, 150 ml/14, 99 zł. /Mat. Prasowe
Żel w sprayu, Wellaflex, Instant Volume, 150 ml/14, 99 zł.
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

Multistyler z karbownicą, Philips, 189 zł. /Mat. Prasowe
Multistyler z karbownicą, Philips, 189 zł.
/Mat. Prasowe

Puszyste, bo karbowane

Zdjęcie

Mgiełka odbijająca światło, Ma- trix, 125 ml/ 49,50 zł. /Mat. Prasowe
Mgiełka odbijająca światło, Ma- trix, 125 ml/ 49,50 zł.
/Mat. Prasowe

Jeśli chcesz uzyskać naprawdę spektakularny efekt, wypróbuj metodę z karbowaniem. Najpierw rozpyl równomiernie na włosy żel w sprayu, który pozwala uzyskać podczas stylizacji dwa razy większą objętość i utrwala fryzurę. Następnie pasmo po paśmie odbijaj na włosach zygzakowaty wzorek karbownicy, zaczynając na wysokości skroni aż po same końce.

Rób tak, aż pokarbujesz w ten sposób wszystkie pasma. Aby były superpuszyste, opuść głowę, rozczesz je szczotką z włosia i spryskaj lakierem typu push-up. Potem podnieś głowę i roztrzep wierzch włosów dłońmi. Ponownie utrwal fryzurę lakierem, aby na długo zachowała kontrast między gładką górą a karbowanym dołem.

Zdjęcie

Spray rozjaśniający włosy, Marc Anthony, 90 ml/35 zł. /Mat. Prasowe
Spray rozjaśniający włosy, Marc Anthony, 90 ml/35 zł.
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

Suszarka z nakładką, Remington, 239 zł. /Mat. Prasowe
Suszarka z nakładką, Remington, 239 zł.
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

Lakier, Wella Professionals, 300 ml/ 58 zł. /Mat. Prasowe
Lakier, Wella Professionals, 300 ml/ 58 zł.
/Mat. Prasowe

Optyczny trik z multikolorem

Dodanie refleksów jaśniejszych od reszty włosów to zdaniem fryzjerów świetny sposób na zwiększenie ich objętości. Dzięki specjalnym rozjaśniającym sprayom sama możesz wyczarować takie świetliste pasma.

Z suchych włosów wybieraj cienkie kosmyki i pryskaj je sprayem z owocowym ekstraktem. Użyj prostownicy: prasuj nią spryskane pasma 5-7 razy. Każde kolejne użycie prostownicy sprawi, że włosy będą jeszcze jaśniejsze.

Zdjęcie

Obrotowa suszarka, Babyliss, 339 zł. /Mat. Prasowe
Obrotowa suszarka, Babyliss, 339 zł.
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

Pianka unosząca włosy, Nivea, 250 ml/ 12,49 zł. /Mat. Prasowe
Pianka unosząca włosy, Nivea, 250 ml/ 12,49 zł.
/Mat. Prasowe

Nieład kontrolowany

Gładkie uczesania sprawiają, że włosów wydaje się być mniej. Idealny dla ciebie będzie więc artystyczny nieład. Aby uzyskać ten efekt, wypróbuj trik z lakierem i suszarką! Użyj takiej z nakładaną końcówką. Dzięki niej będziesz mogła kontrolować kierunek, w jakim chcesz ułożyć pasma.

W jedną rękę weź suszarkę, a w drugą lakier. Podczas gdy dmuchasz suszarką w jedną stronę, np. w prawo, w tę samą kieruj strumień lakieru. Taką metodą układaj włosy w obranym kierunku lub w różne strony.

Uniesione wałkami

Lubisz objętość w modnym stylu glamour? Do wystylizowania włosów w ten sposób użyj rzepowych wałków. Dobierz ich rozmiar do długości swoich włosów. Im dłuższe pasma, tym większą średnicę powinny mieć wałki. Zacznij od wgniecenia we włosy pianki typu push-up.

Potem nawijaj pasma: zaczynaj od czubka głowy i wybieraj kolejno cienkie pasma. Przykładaj wałek na ich końce od spodniej strony włosów i nawijaj je do wewnątrz, aż do samej nasady. Postępuj tak samo, aż zakręcisz wszystkie włosy.

Sprytną alternatywą dla wałków jest suszarka z okrągłą, obrotową szczotką. Kręcąc się wokół własnej osi, sama nawija i stylizuje pasma (mogą być suche lub lekko wilgotne). Dzięki niej są uniesione, wygładzone, a końce podwinięte w wybraną przez ciebie stronę.

Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Olivia
Więcej na temat:

Zobacz również

 • Kiedy lśnią, wyglądasz 15 lat młodziej! Szkodzą im zabiegi chemiczne i używanie suszarek, ale nie musisz z nich rezygnować. Nowoczesne kosmetyki i triki naszych babć pomogą włosom błyszczeć. więcej