Sprawdzone sposoby na bujną fryzurę

Piękne, zjawiskowo otulające twarz, są marzeniem każdej z nas. Dowiedz się, co zrobić, by cienkie pasemka zamieniły się w gęstą, wystrzałową fryzurę.

Ich wygląd i kondycja zależą głównie od sta nu Twojego zdrowia. Bo włosy potrzebują witamin, minerałów, białka oraz wszystkich innych składników odżywczych. Jeśli więc zauważyłaś, że podczas czesania czy mycia tracisz ich więcej niż zwykle, pomyśl o wizycie u lekarza. To nie one są chore, o pomoc woła cały osłabiony organizm!

Masaż po myciu

Każdego dnia na głowie gromadzi się kurz i pyłki, a skóra pokrywa się lekko tłustą wydzieliną. Umycie włosów szamponem, a potem dokładne spłukanie pozwala usunąć zanieczyszczenia. Skóra lepiej oddycha.

Reklama

Na zakończenie masuj skórę palcami zanurzonymi w oliwie – tak długo, aż poczujesz ciepło. Ten prosty zabieg pobudza krążenie krwi, wzmacnia cebulki oraz przy- spiesza porost włosów.

Nie zapomnij o wtarciu odżywki. Musisz też mieć świadomość, że sukces tkwi w systematyczności.

Termoloki – to jest to!

Są najlepszym rozwiązaniem, gdy chcesz unieść włosy u podstawy. Nie nagrzewają się tak, by im zaszkodzić, a dodają fryzurze objętości. Najpierw lekko podsusz włosy, pochylając głowę do dołu. Następnie nawijaj pas ma na wałki od końcówki po nasadę.

Po 15 minutach ostrożnie je zdejmij, po czym spryskaj włosy lakierem. Gdy zrobią się sztywne, wyczesz je szerokim grzebieniem.

Osiągniesz efekt nieposklejanych, niesionych włosów. I z prawdziwą przyjemnością zobaczysz, że wyglądasz lepiej!

Zrób pasemka

Również delikatne refleksy sprawiają, że fryzura nabiera objętości. Zamierzony efekt pomoże Ci osiągnąć farba na bazie naturalnych olejków. Połyskujące pasma na puszystych włosach powodują, że jest ich optycznie więcej.

BZ

2 sposoby na poprawienie wyglądu włosów

1.Poproś fryzjera, żeby delikatnie wycieniował Twoje włosy. Zróżnicowana długość pasemek sprawia, że lekko się unoszą. Modelując je w domu, używaj suszarki z dyfuzorem. Dzięki temu jeszcze mocniej odbiją się od skóry głowy i będą wyglądały spektakularnie.

A może pomyślisz o nieco krótszej fryzurze? Wtedy znacznie szybciej ją okiełznasz, a utrwalona lakierem, dłużej się utrzyma.

2. Dobierz odpowiedni kolor farby, pasujący do Twojej karnacji, ale pamiętaj, by nie był zbyt jasny. Głębokie odcienie, zwłaszcza ciemne blondy i brązy, dodają włosom wyrazistości. Poza tym im mocniej się błyszczą, są zdrowe i zadbane, tym bardziej wydają się gęste.

Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Super TV
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Ta pora roku to wyzwanie dla włosów i skóry głowy. Zmiany temperatur, noszenie czapki, wilgoć na zewnątrz i suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach dają się im we znaki. więcej