Regeneracja włosów po zimie

Włosy narażone na chłód i przegrzewanie pod czapką stają się słabsze i mogą wypadać. Zapobiegniemy temu, nakładając na nie raz w tygodniu maskę z awokado, oliwy i miodu. Pół dojrzałego owocu zmiksujmy z łyżką oliwy i łyżką miodu. Nanieśmy na umyte włosy, owińmy głowę folią spożywczą, ciepłym ręcznikiem i pozostawmy na pół godziny. Potem umyjmy włosy szamponem.

Reklama

W lepszej kondycji

Aby wzmocnić i odżywić włosy, a także zmniejszyć przetłuszczanie, płuczmy je w piwie. Zawiera dużo witamin z grupy B oraz minerały. Użyjmy jasnego piwa. Otwórzmy je pół godziny przed myciem głowy, aby ulotnił się alkohol, który mógłby wysuszyć włosy. Rozcieńczmy piwo przegotowaną lub mineralną wodą w stosunku 1:3. Użyjmy płynu do ostatniego płukania i osuszmy włosy ręcznikiem.

Stop przetłuszczaniu

Po zimie często pojawia się problem przetłuszczania włosów u nasady i przesuszenia na końcach. Aby pozbyć się nadmiaru sebum, ale nie przesuszyć końcówek, nałóżmy na nie przed myciem odżywkę. Następnie umyjmy głowę szamponem do tłustych włosów, wymieszanym pół na pół z wodą.

Myjmy głównie skórę głowy i włosy u nasady. Po dokładnym spłukaniu letnią wodą ponownie nałóżmy odżywkę, ale tylko na końcówki. Może być taka bez spłukiwania. Nie suszmy włosów gorącym powietrzem, bo to zwiększa przetłuszczanie i pozbawia je wilgoci.

Wygląd i kondycję włosów poprawi maska z aloesu. Pół szklanki miąższu zmiksujmy z łyżką oliwy. Nałóżmy na głowę na 30 minut.

Regeneracja

Pomoże wmasowanie podgrzanego olejku arganowego lub migdałowego i pozostawienie pod ciepłym ręcznikiem na 30 minut. Aby efekt był trwały, olejowanie końcówek powtarzajmy 2 razy w tygodniu przez co najmniej miesiąc.

Skutecznym sposobem nawilżania suchych włosów jest też nakładanie maseczki z żółtka i oleju. Pokryjmy nią włosy, owińmy głowę folią i ręcznikiem. Zmyjmy po godzinie.

Szampon jajeczny przeznaczony do pielęgnacji włosów suchych i farbowanych (Barwa, ok. 6 zł).

Przywróćmy im blask i sprężystość

Przyciśnięta zimową czapką fryzura staje się płaska i traci objętość. Można temu zaradzić odpowiednią pielęgnacją. Po umyciu suszmy włosy z głową pochyloną w dół, aby odbić je od nasady. Możemy też nawinąć pukle na grube wałki. Pamiętajmy, by pod koniec suszenia włączyć zimne powietrze, które domknie łuski i utrwali fryzurę.

Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Więcej na temat:

Zobacz również

  • Dokładnie oczyść Zanim nałożysz hennę lub inną roślinną farbę, dokładnie umyj włosy szamponem z SLS (czyli detergentami), lecz bez silikonów. SLS lepiej unikać w kosmetykach, ale nie tym razem.... więcej