Regeneracja włosów na wiosnę

Fryzura nie chce się układać, pasma są matowe, a końcówki rozdwojone? To znaczy, że Twoje włosy potrzebują pomocy.

Od czego zacząć?

W pierwszej kolejności odwiedź fryzjera. Nie obędzie się bez podcięcia końcówek, które zniszczyły się przez pocieranie o ubrania i wystawianie na wiatr oraz mróz.

Pamiętaj, że nie ma co wzdragać się przed tym krokiem, bo rozdwojone włosy się nie zrosną, a wręcz przeciwnie – każdy z nich oglądany pod lupą przypominać będzie pędzelek.

Reklama

Cudowne maski

Przy silnie przesuszonych włosach – szczególnie tych ze skłonnością do kręcenia się – dobrze zrobi wcieranie w nie specjalnego olejku lub zwykłej oliwy przed myciem. Jeżeli dodatkowo masz przesuszoną skórę głowy, także w nią wmasuj taki preparat.

Po umyciu możesz nałożyć silnie regenerującą maskę, którą po owinięciu włosów folią spożywczą i jeszcze ręcznikiem (w ten sposób stworzysz coś na kształt „łaźni dla włosów”) zostawisz na 30 minut. Dobrze robić taki zabieg raz na tydzień.

Na co dzień wystarczy po myciu przeciągnąć po włosach dłonią z cienką warstwą odżywki. Po minucie, dwóch spłucz włosy chłodną wodą – w ten sposób rozczesywanie nie będzie stanowiło wyzwania.

Przy mocno zniszczonych włosach dobrze stosować keratynę w sprayu, a także wcierać olejek lub jedwab w same końcówki – w ten sposób osłonimy je dodatkową warstwą ochronną.

Pomocny masaż

Uciskanie opuszkami palców skóry głowy skutecznie pobudzi krążenie, w wyniku czego cebulki zostaną dobrze dotlenione. Masaż rozluźni napiętą skórę głowy i pobudzi ją do regeneracji. Wykonuj taki masaż codziennie – optymalnie by trwał od 3 do 5 minut. Pamiętaj, nie trzyj skóry, ale ją uciskaj.

Nie bój się farby

Jeśli chcesz odświeżyć kolor włosów, możesz to spokojnie zrobić. Warunek jest jeden: farba, którą wybierzesz, nie może zawierać amoniaku i powinna być wzbogacona olejkiem (np. Olia, Garnier, cena 22 zł). Warto też skorzystać z naturalnej farby, czyli henny.

Eliksir pięknych włosów

Zalej 3 łyżki drożdży szklanką ciepłej wody i zostaw na 15 minut pod przykryciem. Pij szklankę takiego napoju codziennie przez dwa tygodnie. Drożdże są źródłem witamin z grupy B, fosforu, cynku, potasu, selenu i chromu, czyli pierwiastków, których włosy najbardziej potrzebują.

1. Odżywka do włosów suchych i zniszczonych, Naturia, Joanna, 4 zł

2. Szampon Repair Nutrition, Isana Professional, Rossmann, 10 zł

3. Keratyna w płynie ProVit, Loton, 10 zł  

4. Szampon Zachwycające Wzmocnienie, Timotei, 9 zł

5. Wzmacniające serum i olejek 2w1 Regenerate Nourishment, Advanced Hair Series, Dove, 28 zł

Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

TV14

Zobacz również

  • Klasyczna henna, czyli barwnik roślinny o nazwie Lawsonia Inermis, barwi skórę i włosy na odcień pomarańczowy i czerwony. Dlatego producenci farb ziołowych dodają do nich inne składniki, aby... więcej