Przywracanie młodości włosom

Czas pozbawia je koloru, sprężystości i blasku…

Zapobiegaj wypadaniu

Dojrzałe włosy nie tylko wolniej rosną, ale też więcej ich tracimy. Aby pobudzić cebulki do aktywności, wcierajmy w skórę głowy sok z czarnej rzodkwi. Ma niezbyt przyjemny zapach, ale stosowany regularnie przez kilka tygodni wzmocni włosy, doda im blasku i zlikwiduje łupież.

Jeśli nie chcemy za każdym razem trzeć rzepy i wyciskać z niej soku, możemy przygotować mieszankę alkoholową o dłuższej trwałości. Łączymy w tym celu szklankę czystej wódki z dziesięcioma łyżkami soku z rzodkwi. Miksturę wcieramy w skórę głowy przed każdym myciem.

Reklama

Dodaj objętości

Aby fryzura z cienkich, osłabionych włosów ładnie wyglądała, trzeba dodać jej objętości. Pomoże nam w tym masaż skóry głowy. Wykonujmy go regularnie przed każdym myciem. Poprawimy w ten sposób ukrwienie skóry i sprawimy, że kosmyki uniosą się u nasady. Masaż możemy zastąpić intensywnym szczotkowaniem. Nie używajmy jednak plastikowych ani metalowych szczotek. Najlepsze są z naturalnego włosia albo drewniane.

Dobre rady

Pamiętajmy, aby po umyciu głowy dokładnie ją spłukać. Resztki szamponu i odżywki nadmiernie bowiem obciążają i przesuszają włosy.

Lotion odmładzający uzupełnia niezbędne składniki odżywcze, które włosy tracą z wiekiem. Zapobiega ich wypadaniu (Marion, ok. 8,40 zł).

Zdjęcie

/Arch./Wawa
/Arch./Wawa

Wygładź i wzmocnij

Z wiekiem włosy stają się suche i szorstkie, tracą sprężystość. Ratunkiem będą dla nich odżywcze maseczki. Doskonałe właściwości nawilżające ma awokado. Zmiksujmy pół owocu z łyżką oliwy, oleju sojowego lub arganowego i nałóżmy na włosy. Owińmy głowę folią spożywczą i ręcznikiem.

Pozostawmy na 30 minut, a następnie umyjmy włosy. Wygładzająco, nawilżająco i wzmacniająco działa na nie także olejowanie. Przeprowadzajmy je 1–2 razy w tygodniu przez miesiąc. Łyżeczkę wybranego olejku rozetrzyjmy w dłoniach i wmasujmy we włosy na noc.

Zatrzymaj kolor

Siwieniu nie zapobiegniemy, ale pierwsze srebrne nitki możemy ukryć. Ciemne włosy płuczmy po myciu w mocnym wywarze z kory dębu, zielonych łupin orzecha włoskiego (mogą być suszone) lub szałwii.

Siwiejącym rudym lub jasnobrązowym włosom przywrócimy kolor, płucząc je w wywarze z łupin cebuli.

Blondynki natomiast mogą przywrócić włosom jasny kolor, płucząc je w wywarze z rabarbaru, rumianku albo w soku z cytryny. Aby zabarwić włosy, płukanki należy stosować regularnie przez kilka lub kilkanaście tygodni.

Uwaga! Wywar z kory dębu mieszajmy z octem jabłkowym, aby uniknąć efektu szorstkości i sztywności włosów.

Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Więcej na temat:

Zobacz również

  • Dokładnie oczyść Zanim nałożysz hennę lub inną roślinną farbę, dokładnie umyj włosy szamponem z SLS (czyli detergentami), lecz bez silikonów. SLS lepiej unikać w kosmetykach, ale nie tym razem.... więcej