Odżywczy zabieg na włosy

W czasie przeznaczonym na zabieg na twarz możemy zregenerować również włosy. Podobnie jak naszej cerze, dobrze służą im maseczki nawilżająco-odżywcze. Można je nakładać np. podczas kąpieli w wannie lub jednocześnie z aplikacją maski na twarz (ale wtedy warto się zaopatrzyć w folię ochronną, by nie spływały na twarz).

Reklama

Oto przepisy do wypróbowania: wzmacniająca maska z nafty kosmetycznej: trzy łyżeczki nafty (np. firmy Anna, 100 g/ 10 zł) mieszamy z żółtkiem i nakładamy na włosy, relaksując się w wannie. Zmywamy po 10 minutach.

Bananowa maseczka na suche włosy: rozgniatamy w mikserze średniej wielkości banana i łączymy go z jogurtem oraz łyżeczką miodu, by uzyskać papkę. Nakładamy ją na nieumyte włosy i zawiązujemy na głowie folię.

Czekamy kwadrans, po czym myjemy włosy szamponem. Po odciśnięciu w ręcznik nadmiaru wilgoci, spryskujemy włosy sprayem ułatwiającym rozczesywanie.

Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Olivia

Zobacz również

  • Ta pora roku to wyzwanie dla włosów i skóry głowy. Zmiany temperatur, noszenie czapki, wilgoć na zewnątrz i suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach dają się im we znaki. więcej