Nowy trend. Siwe włosy

Kobiety mogą wyglądać świetnie, wcale nie kryjąc siwych włosów. Wraz z ekspertem radzimy, jak stylizować srebrne nitki, by dodały nam uroku, a nie lat.

Zdjęcie

Modę na siwiznę lansują wielcy projektanci. /123/RF PICSEL
Modę na siwiznę lansują wielcy projektanci.
/123/RF PICSEL

Do niedawna zaczynałyśmy farbować całe włosy, gdy tylko pojawił się ślad siwizny. Ale nowy światowy trend może zmienić to nastawienie. Modę na łączenie pasm koloryzowanych i naturalnie siwych lub wręcz na siwiznę lansują wielcy projektanci. Na pokazach Dolce & Gabbana, Diora i Michaela Korsa pojawiają się modelki z włosami ufarbowanymi na ten odcień.

By zaświadczyć, że „siwe jest piękne”, ten kolor włosów wybierają też gwiazdy, m.in. Madonna (56 l.). Być może nowy trend jest także efektem „Silver Tsunami”, czyli coraz większego wpływu dojrzałych kobiet na kształtowanie się modowych gustów. My też mamy w tym swój udział, bo polskie czterdziestolatki coraz chętniej wybierają twarzowe fryzury, przetykane siwizną.

Reklama

– Podstawą udanej „srebrnej” stylizacji włosów jest perfekcyjne strzyżenie, dopasowanie właściwej długości oraz tonacji fryzury przez fryzjera – podkreśla nasz ekspert, Kamil Matejek z warszawskiego salonu Hair Design.

Gdy lubisz dłuższe włosy

Nie musisz z nich wcale rezygnować, jeśli zdecydujesz się na siwe pasemka.

– Atrakcyjnie wyglądają fryzury do ramion – mówi nasz ekspert, Kamil Matejek. – Włosy powinny być uniesione u nasady, wymodelowane na szczotce i błyszczące.

Świetny efekt daje melanż siwych pasemek i odpowiednio do nich dobranych refleksów.

Siwe kosmyki mają tendencję do matowienia, a to nadaje im smutny wygląd. Dlatego warto odświeżać je szamponem, który przywraca też chłodne tony pasmom blond. Gotową fryzurę możemy spryskać nabłyszczaczem w sprayu.

Szykowane cięcie

Nowoczesne, krótkie fryzurki podkreślają urodę siwych włosów. Kiedy włosy siwieją, stają się zwykle grubsze i bardziej sztywne niż wtedy, gdy zawierały naturalny barwnik. Dzięki temu po strzyżeniu i wycieniowaniu w salonie nadaną przez fryzjera formę fryzury z łatwością odtworzymy w domu. Do modelowania wystarczy nam nawilżająca pianka.

Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Olivia

Zobacz również