Nowoczesne sposoby pielęgnacji włosów

Zastanawiasz się nad zmianą fryzury? Nie wiesz, co będzie modne tego lata? Zanim zaczniesz cokolwiek robić z włosami, musisz o nie porządnie zadbać.

Zza oceanu dotarła do nas nowa technika pielęgnacji włosów. Stosuje ją tam wiele gwiazd, jest bardzo popularna w Hollywood. Metoda, która podbiła serca Amerykanek, to velaterapia.

W płomieniach świec

Reklama

– Włosy dzieli się na pasma i skręca w rulon, a następnie poddaje się je obróbce termicznej z użyciem płomienia świecy – wyjaśnia Mariusz Szymojko (Studio Fryzur Mariusz Szymojko i Akademia Stylu).

– Przypalanie końcówek płomieniem powoduje otwarcie torebek włosowych, co pozwala łatwo i głęboko wniknąć składnikom odżywek. Zabieg ten bardzo poprawia strukturę, jak i kondycję włosów, a po umyciu zyskują dawny blask.

Pamiętaj jednak, że technikę tę mogą stosować wyłącznie profesjonaliści.

Olej na głowę

Bardzo ważna jest domowa pielęgnacja. Od pewnego czasu modne jest olejowanie włosów. To metoda arabska, która znakomicie kosmyki nawilża, odżywia, poprawia ich sprężystość i regeneruje – oleje bowiem zawierają cenne NKKT, witaminy i fitosterole.

Zabieg polega na rozprowadzaniu oleju na całych włosach bądź tylko na końcówkach. Jeśli obawiasz się, że kosmyki będą tłuste, do miski z wodą (ok. 0,5 l ciepłej wody) dodaj łyżkę oleju, wymieszaj i rozprowadź na włosach suchych lub wilgotnych.

Olejowanie powinno się wykonywać raz-dwa w tygodniu. Możesz kupić specjalne olejki, ale równie dobre są „kuchenne”, np. ze słodkich migdałów (idealny do włosów matowych i przesuszonych) czy oliwa (świetna do suchych).

Nasze mamy i babcie ratowały włosy olejkiem rycynowym – zapobiega on wypadaniu kosmyków, rozdwajaniu końcówek i likwiduje łupież.

Ostrożnie z silikonem

Na czarną listę trafiły szampony zawierające silikony. Dają one co prawda szybki efekt – włosy po ich użyciu są gładkie, błyszczące, łatwo się rozczesują, ale odkryto, że silikony uniemożliwiają wnikanie składników pielęgnacyjnych z odżywek i masek, a także pigmentów stosowanych podczas koloryzacji.

Częste używanie tych produktów sprawia, że na włosach znajduje się coraz więcej cząsteczek silikonu, co powoduje trudności w układaniu. Choć silikony są rozmaite (niektóre np. odparowują), gdy masz włosy cienkie, lepiej wybieraj produkty oznaczone „No SLS” lub „Silicon free”.

MAB

W złotych barwach

Tego lata modne będą fryzury luźne i zwiewne. Włosy proste mają być gładkie i uczesane na luzie, bez mocnych tapirów, a włosy kręcone bardziej „ugniecione”.

Dominują kolory z palety złotych barw: od miedzi po rdzawe brązy. Bardzo dobrze wyglądają delikatne cienie typu flamboyage rzucone na kasztanowe brązy – fryzura optycznie zyskuje na objętości.

Pamiętajmy też o szczególnej ochronie włosów latem i stosujmy kosmetyki z filtrami UV.

Rada od fryzjera: Włosy pokryte olejem lub odżywką rozczesz grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami – specyfik będzie równomiernie rozprowadzony.

Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Tele Tydzień

Zobacz również