Nowe sposoby zagęszczania cienkich włosów

Kiedyś mogłaś doczepić tylko pasemka. Teraz oprócz nich możesz zafundować sobie włosy na siateczce, implant oraz przeszczep. Są też kuracje i kosmetyki, by urosło ich więcej.

W gabinecie

Nadmierne wypadanie włosów zahamują terapie profesjonalnymi preparatami lub zastrzyki, tzw. mezoterapia skóry głowy.

Kruche, łamliwe i osłabione włosy mają tendencję do nadmiernego wypadania. Cienkie pasemka mogą przerzedzać się z powodu zaburzeń skóry głowy: łojotoku, łupieżu suchego lub tłustego, podrażnień czy nadmiernego jej wysuszenia.

Reklama

Odpowiednio dobrany zabieg sprawi, że nowe włosy odrosną mocniejsze. Pojawi się ich też więcej, gdyż niektóre w powodu gorszego ukrwienia cebulek pozostają w tzw. fazie uśpienia.

Kuracje trychologiczne

Zabieg dobiera się indywidualnie, po badaniu trychologicznym skóry głowy i włosów. Możesz go sobie zafundować w gabinecie kosmetycznym (gdy jest tam trycholog).

Tricho-esthetic. Specjalista robi peeling głowy, by oczyścić skórę. Potem rozprowadza na niej silne serum odżywcze i przez ok. 8 minut robi specjalny masaż, przeczesując włosy wytwarzającym impulsy grzebieniem.

Następnie nakłada wzmacniający lotion i aparatem z igłami (przypomina długopis) nakłuwa skórę głowy, by ułatwić wchłanianie aktywnych substancji. Zaleca się 1 zabieg na tydzień, najlepsze efekty przyniesie 6.

Cena za jeden zabieg od 150 zł (więcej bandi.pl/instytut).

Mezoterapia igłowa

Dermatolog ostrzykuje skórę głowy substancjami pobudzającymi wzrost i hamującymi wypadanie włosów (są to m.in. leki przeciwzapalne, witaminy i substancje odżywcze). Ich zestaw dobierany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Zastrzyki robi się za pomocą bardzo cienkiej igły co 0,5-1,5 cm lub ostrzykuje skórę specjalnym pistoletem do mezoterapii. Jeśli jesteś mało wytrzymała na ból, skórę wcześniej się znieczula, np. żelem Emla. Wizyta trwa ok. 30 minut. Zaleca się 1 zabieg na tydzień przez okres 2 miesięcy. Cena za jeden ok. 350 zł.

Przeszczep włosów

Gdy pojawiają się zakola, przerzedziły się pasemka, np. na czubku głowy, możesz skorzystać z zabiegu transplantacji włosów w klinice medycyny estetycznej. I potem cieszyć się już na stałe gęstą czupryną.

Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny. Najpierw specjalista oceni, z którego miejsca twojej głowy można pobrać włosy, gdzie są one najmocniejsze, by je potem przeszczepić. Zaleci zrobienie badań m.in. morfologii, czasu krzepnięcia.

Poinformuje cię, jakie leki odstawić przed zabiegiem, np. aspirynę oraz o zaleceniach po transplantacji. Lekarz aparatem, np. S.A.F.E.R z ostrzem nakłuwa skórę na głębokość ok. 1 mm (w miejscu, gdzie masz gęste włosy, najczęściej z tyłu, wcześniej skóra jest wygolona) i za pomocą podciśnienia „wyciąga” cebulkę z włosem. I tak po kolei.

Potem je segreguje i układa na wilgotnych gazikach, gdzie czekają na implantację. Za pomocą pneumatycznej głowicy „wstrzeliwuje” cebulki z włosem. W najnowszej metodzie, np. robot Atras skanuje głowę i przesyła dane do komputera, potem robi się model 3D głowy, by idealnie przeszczepić najmocniejsze włosy w skórę.

Zabieg robi się w znieczuleniu miejscowym. Trwa on od 4-10 godzin, zależy od ilości przeszczepianych włosów. Wyjdziesz do domu bez opatrunku.

Cena od 4 tys. zł – zależy od ilości nowych włosów. Pełen efekt pojawi się po 5-6 miesiącach.

W domu

Dzięki umiejętnej pielęgnacji delikatne pasemka zyskają większą objętość i będą sprawiać wrażenie, jakby były grubsze i było ich więcej.

Cienkie kosmyki mają o 25 procent mniejszą średnicę niż włosy normalne. I niestety, pasma stają się cieńsze z wiekiem. Starzeją się od ok. 40. roku życia , a wtedy tracą sprężystość i gęstość, są jeszcze bardziej delikatne.

Po 50. r.ż. gorzej ukrwione cebulki sprawiają, że wolniej rosną, a sucha skóra głowy powoduje utratę ich elastyczności. Zanika w nich pigment i wyglądają jak przezroczyste, a przez to jakby było ich mniej.

Zregeneruj pasma, by rosły mocniejsze

Myj je tak często, jak tego wymagają szamponem do włosów tracących gęstość, np. Densifique, Kerastase, ok. 79 zł (u fryzjera) lub ziołowym, np. Herbal Care, ok. 9 zł. Świeże sprawiają wrażenie, że jest ich więcej.

Delikatna stylizacja. Układaj włosy, korzystając z nowych suszarek i szczotek z funkcją jonizacji, np. Braun, od 114 zł, zapobiegniesz wyrywaniu pasm.

Kuracja w tabletkach. Łykaj przez miesiąc kapsułki (ilość zgodnie z zaleceniem producenta preparatu) z cynkiem, skrzypem, biotyną i krzemionką, np. Vitapil, 60 tabl., ok. 28 zł lub Hair and nails, Prosper Labs, 35 zł (w aptece).

W klinice włosów

Tak nazywają się najnowsze gabinety, które specjalizują się w kuracjach wzmacniających włosy. Tam możesz je zagęścić, a specjaliści zaprojektują ci idealne uzupełnienie w postaci nowych włosów.

To coś więcej niż salon fryzjerski, bo zajmie się tobą trycholog, który zbada skórę głowy i włosy, by podpowiedzieć ci najlepszą pielęgnację oraz metodę zagęszczenia włosów.

Możesz sobie zafundować zabiegi za pomocą ampułki i serum zagęszczającego włosy, specjalista dobierze ilość zabiegów. Ale, gdy zechcesz, fryzjer cię również ostrzyże.

Jeśli zdecydujesz się na „nowe” włosy, będziesz mogła je myć, układać, np. prostować. I czuć się bezpiecznie, nikt nie pozna, że to nie twoje włosy.

Uzupełnienie na siateczce

Zostaje ona zaprojektowana indywidualnie dla ciebie. Trwa to ok. 3-6 miesięcy. Tak, by zatuszować np. duże przerzedzenie włosów na szczycie głowy lub „poszerzający się przedziałek”.

Siateczkę z włosami przyczepia się za pomocą klipsów do twoich naturalnych pasm, między jedną ich warstwą, a drugą, by nie było widać uzupełnienia. Gdy twoje kosmyki są mocno osłabione, siateczkę mocuje się za pomocą hipoalergicznych taśm do skóry głowy, które wymienia się co kilka, kilkanaście dni (to tylko moment).

Zabieg zagęszczania za pomocą metody siateczkowej trwa ok. 2 godziny. Siateczka będzie ci służyć od 2-5 lat. Cena od 6 tys. zł.

Implant – na silikonowej „mikroskórze”

Gdy masz mocno przerzedzone cienkie włosy, np. na dużym obszarze, sprawdzi się zabieg Injection. Najpierw robi się odlew skóry, gdzie jest przerzedzenie. Służy on do zaprojektowania silikonowej błonki, która przypomina do złudzenia naszą naturalną skórę głowy, w której mocuje się (zastygają w niej) naturalne włosy słowiańskie tzw. virgin (niefarbowane).

Implant przykleja się do skóry za pomocą taśmy lub kleju. Na zrobienie implantu musisz poczekać ok. 3-6 miesięcy. Za to wygląda zjawiskowo przez 6 miesięcy.

Kosztuje ok. 6 tys. zł (więcej www.hairlab.pl).

Pasemka naturalne lub sztuczne

Gdy masz cienkie i mocne włosy, sprawdzą się pasemka, kolorem dobrane do twoich naturalnych pasm.

Przyklejane do włosów. Metoda Raccon Hot-Bonded polega na przyklejeniu do twojego naturalnego pasemka dodatkowego (może być naturalne lub sztuczne) hipoalergicznym klejem ok. 1 cm od skóry głowy. Łączenie jest niewidoczne, przypomina ziarnko ryżu. Można dokleić aż 150-200 pasemek Zdejmuje się je po ok. 3-4 miesiącach, gdy włosy urosną. Cena od ok. 400 zł.

Doczepiane na klipsie. Sprawdzą się przed ekstrawyjściem. Są zakończone grzebyczkiem lub klipsem. Wczepiasz go między swoje włosy, tuż przy skórze, i przykrywasz nimi. Sztuczne pasemko, ok. 80 zł, naturalne od 200 zł.

Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Świat kobiety

Zobacz również