Najmodniejsze fryzury na wiosnę

Delikatne loczki pasują na co dzień i od święta. Zamienią Cię w stylową uwodzicielkę.

Reklama

Charakterystyczne cechy, przywodzące na myśl fryzurę słynnej gwiaz dy Marilyn Monroe, to przedziałek, nieregularne loczki i jasny, wyrazisty blond. Ale Twoja fryzura nie musi być wierną kopią Monroe.

W tego typu fryzurze objętość uzyskasz, jeśli po umyciu włosów będziesz je suszyć na okrągłej szczotce, wywijając kosmki lekko na zewnątrz. Przedziałek na boku czyni tę fryzurę bardziej stylową. Aby podnieść włosy u nasady, użyj specjalnej pianki z linii volume.

Jeśli masz włosy lekko pofalowane czy w ogóle proste, zakręć je na małe papiloty, a potem dodatkowo podtapiruj i roztrzep dłońmi. Na koniec lekko spryskaj włosy lakierem. I koniecznie zrób mocny makijaż!

W zgodzie z naturą

Proste, długie włosy z przedziałkiem na środku to uniwersalna fryzura, którą, w zależności od potrzeb, możesz modyfikować.

Długie włosy wyglądają efektownie, gdy są zdrowe, lśniące. Fryzura ta wcale nie jest nudna, bo włosy takiej długości możesz dowolnie upiąć lub roztrzepać, a ostatecznie związać np. w niski kucyk.

W codziennej pielęgnacji stosuj kosmetyki przeznaczone do włosów długich (odżywki i serum). Zapewnią im zdrowe lśnienie, miękkość i elastyczność.

Jeśli proste, długie włosy nieco pocieniujesz, przynajmniej po bokach, cała fryzura nabierze lekkości i nie będzie tak płaska.

Asymetryczne boki

Taka fryzura z delikatnym akcentem koloru daje super efekt.

Jeśli odważysz się na tak ekstrawaganckie cięcie, zrobisz wrażenie. Ale tak gładka fryzura świetnie wygląda też na włosach równej długości.

Najlepszy efekt uzyskasz, używając prostownicy. Ale jeśli włosy są dość proste, na całej długości wygładź je specjalnym żelem prostującym.

Końce włosów podwiń okrągłą szczotką. Masz ochotę na eksperyment z kolorem? Sięgnij po koloryzującą szamponetkę. Włosy będą pięknie lśniły, gdy użyjesz nabłyszczacza.

Warkocz i wianek

Rozmaite plecionki i warkocze nie wychodzą z mody i są bardzo stylowe.

Warkocz owinięty wokół głowy niczym korona to fryzura świetna na każdą okazję. Wymaga oczywiście długich włosów. Aby włosy łatwo było zapleść, rozprowadź na nich piankę modelującą.

Następnie zrób przedziałek, podziel włosy na 2 grube pasma i z dwóch stron ciasno zapleć warkocze. Z obu warkoczy zrób wianek, przymocowując go spinkami. Spryskaj lakierem.

Kwiatki we włosach

Spinki, wsuwki kwiatki i opaski z ozdobami wprowadzą romantyczną nutę.

Doskonale prezentują się zarówno na prostych, jak i zmierzwionych lub upiętych włosach. Włosy spryskaj fluidem modelującym, następnie nawiń je na grube wałki.

Po zdjęciu wałków lekko podtapiruj pasma z boku i grzywkę. Zbierz je do tyłu i podepnij, tak, by całość wyglądała niegrzecznie. Użyj ozdobnych spinek.

Włosy możesz spiąć w kucyk czy warkocz. Ale zrezygnuj z finezyjnych fryzur, tutaj ozdobą jest opaska, spinka.

Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Na żywo

Zobacz również

  • Klasyczna henna, czyli barwnik roślinny o nazwie Lawsonia Inermis, barwi skórę i włosy na odcień pomarańczowy i czerwony. Dlatego producenci farb ziołowych dodają do nich inne składniki, aby... więcej