Na pomoc zniszczonym włosom

Trzeba je systematycznie pielęgnować, by były zdrowe i pięknie lśniły.

Najpierw podetnij końcówki

Reklama

Pierwszym krokiem powinno być obcięcie zniszczonych końcówek włosów. W przypadku długich włosów należy to robić co dwa, trzy miesiące.

Popularny, choć nieprawdziwy pogląd, że włosy podcinane rosną szybciej, wynika z tego, że rozdwojone i zniszczone końcówki z czasem się wykruszają.

Jeśli nie będziemy systematycznie podcinać zniszczonych końcówek (gdy robi się to regularnie, wystarczy 1 cm ), proces rozdwajania się włosów będzie sięgał coraz wyżej, a w konsekwencji trzeba będzie bardziej skrócić włosy.

Masuj skórę głowy

By włosy błyszczały, rób masaż skóry głowy, który pobudza krążenie. Dobre efekty daje młoteczkowanie – przed myciem włosów rozczesz je i delikatnie opukuj głowę szczotką. A podczas mycia masuj skórę głowy okrężnymi ruchami od potylicy do czoła. To wzmocni cebulki włosów.

Stosuj odżywkę do włosów

Regularnie używaj odżywki do włosów. W ten sposób nie tylko je odżywisz i wzmocnisz, ale też w pewnym stopniu ochronisz przed działaniem czynników zewnętrznych. Włosy pod wpływem odżywki stają się łatwiejsze w stylizacji i bardziej lśniące.

Ważne! Trzeba dobierać odżywkę do rodzaju włosów: suchych, normalnych, przetłuszczających się lub farbowanych.

Chroń przed uszkodzeniem

Strumień gorącego powietrza niszczy włosy. Używanie suszarki niszczy oskórek włosa i powoduje wyparowywanie wody. Włosy stają się łamliwe i tracą połysk.

Jeśli musimy korzystać z suszarki, trzymajmy ją co najmniej 30 cm od głowy i wybierajmy chłodny nawiew. Strumień powietrza kierowany z góry na dół, zgodnie z układem łusek włosów, sprawi, że fryzura będzie gładsza.

Krem do włosów – ułatwia i przyspiesza suszenie włosów oraz chroni je przed działaniem gorącego powietrza z suszarki, nadaje fryzurze gładkość (Sliding Smooth, ok. 28 zł).

Domowa maseczka

Maseczka z awokado, którą możemy z łatwością przygotować samodzielnie w domu, odżywi i wzmocni włosy. Miksujemy pół dojrzałego awokado, łyżeczkę miodu i łyżkę oleju (np. kokosowego, z pestek winogron lub rzepakowego).

Tak przygotowaną papkę nakładamy na lekko wilgotne włosy, owijamy głowę najpierw folią, a następnie ręcznikiem i pozostawiamy na godzinę. Zmywamy maseczkę i nakładamy odżywkę do włosów.

WAŻNE! Rozdwojone końcówki włosów możemy podciąć same. Należy to robić ostrymi nożyczkami, najlepiej kupić w tym celu fryzjerskie, i ustawiać je prostopadle do linii włosa.

Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Więcej na temat:

Zobacz również