Modne jesienne fryzury dobrane do wieku i twarzy

1. Nowoczesny bob z grzywką

Wywinięte końce włosów dodają uroku prostej fryzurze polecanej dla pań i młodszych, i dojrzałych. Modny element fryzury to nieregularnie rozjaśnione pasemka: szersze przy twarzy i jak smużki na grzywce.

Fryzura idealna dla twarzy okrągłej, bo tak podcięte i rozchwichrzone przy stylizacji pasma odwracają uwagę od pełnych rysów.

Reklama

Układanie: W wilgotne włosy wgniatamy piankę. Układamy je okrągłą szczotką odciągając od skóry, końce zaś kierując na zewnątrz.

2. Odmładzające pazurki

Warstwowo podcięte krótkie włosy w tzw. stylu pixie wyróżnia trendowa dłuższa grzywka. Uniesiona na czubku, pełna objętości fryzurka pasuje paniom dojrzałym z twarzą w kształcie gruszki (klasyczny trójkąt), bo poszerza wąskie czoło i dodaje młodzieńczego wigoru.

Układanie: Wilgotne pasma spryskujemy lotionem. Robimy miniprzedziałek poniżej środka głowy. Od tego miejsca podwijamy pasma wąską okrągłą szczotką. Grzywkę kierujemy na czoło. Włosy lekko tapirujemy i lakierujemy od spodu.

3. Stylowa prostota

Włosy o wydłużonej linii z prostą grzywką w stylu lat 70-tych poprawią proporcje szerszej na dole twarzy-gruszki. Proste cięcie i wyrazisty miedziany kolor spodobają się zwłaszcza młodszym kobietom.

Układanie: Włosy podsuszamy z opuszczoną głową, by nabrały puszystości przy skórze. Robimy mały przedziałek na środku. Wgniatamy piankę i szkieletową szczotką sczesujemy pasma od środka głowy na twarz.

4. Kobieca asymetria

Włosy są dłuższe przy twarzy i ułożone tak, by poszerzały jej dolną część. Taka fryzura jest więc idealna dla buzi w kształcie serca (odwrócony trójkąt) i owalnej.

Uczesanie w sam raz dla dojrzałych pań. Wdzięku dodaje mu jasne pasemko.

Układanie: Osuszone ręcznikiem włosy rozdzielamy z boku. Wgniatamy piankę. Układamy pasma szkieletową szczotką, sczesując je na twarz i podwijając końce.

5. Wyraziste kontury

W długich warstwowo podciętych włosach z geometryczną grzywką do twarzy będzie paniom, których owal twarzy przypomina odwrócony trójkąt. Proporcje buzi poprawi też ciekawa koloryzacja – włosy są ciemniejsze w miejscu odrostów i jaśniejsze na końcach.

Układanie: Mokre pasma zostawiamy, aby nieco podeschły. Robimy przedziałek z boku głowy. Układamy włosy szkieletową szczotką. Już suche spryskujemy sprejem termoochronnym lub lotionem i wygładzamy prostownicą.

Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Naj

Zobacz również