Lśniący i żywy kolor na dłużej

Przed wielkim wyjściem warto odświeżyć kolor pasm, dodając włosom lustrzanego blasku. Ułatwią nam to najnowsze kuracje dostępne w salonach.

Większość kobiet farbuje włosy. Nasz ekspert radzi, aby robić to regularnie co cztery do sześciu tygodni, aby zachować włosy w dobrej kondycji. Nie należy robić tego częściej niż raz w miesiącu, aby nie naruszyć ich struktury.

Na szczęście kosmetyki i zabiegi oparte na nowoczesnych technologiach pomogą włosom zachować gładkość, połysk i ładny odcień pomiędzy kolejnymi koloryzacjami.

Reklama

Regeneracja w domu

Farbowane włosy nie będą się przesuszać i blaknąć, jeśli przy myciu użyjemy szamponu i odżywki, z serii chroniącej kolor, np. Wella. Doskonały efekt da też nowość: oparte na inteligentnej technologii kosmetyki do włosów suchych i zniszczonych Nivea.

Zawarte w nich aktywne kompleksy (z keratyną i pantenolem) docierają dokładnie do tych miejsc na całej długości włosa, które potrzebują odbudowy!

Odcień pasm można odświeżyć za pomocą maski koloryzującej bez amoniaku lub tonera. Barwniki tonera nie wnikają do wnętrza włosa jak farba, a jedynie osadzają się na jego powierzchni, tworząc otoczkę. Pigment spłukuje się z włosów w ciągu kilku myć.

Zabiegi w salonie

Jeśli chcesz na dłużej przywrócić głęboki kolor włosom blond, rudym czy brązowym, warto skusić się na koloryzację ton w ton bez amoniaku, np. Color Sync Matrix. Dzięki ceramidom zawartym w recepturze, pasma nabierają po zabiegu lustrzanego blasku.

Prawdziwym hitem salonów są też spersonalizowane kuracje do włosów szorstkich czy łamliwych. Są one oparte na koncentratach odbudowujących strukturę pasm. Mają je w ofercie m.in. L’Oréal Professionnel i Matrix. Fryzjer dobiera zabieg po wykonaniu diagnozy włosów.

Ekspresową pielęgnację z użyciem Koncentratu Total Results można zamówić np. po koloryzacji, by dodać pasmom objętości, wygładzić je, wzmocnić, nawilżyć lub ochronić kolor.

Podczas mycia farbowanych włosów woda wypłukuje nadany im kolor. odcień utrzyma się dłużej, jeśli co trzecie mycie odświeżymy fryzurę suchym szamponem.

Tekst: Jolanta Markowska-Grodecka, nasz ekspert Krzysztof Domalaczny, fryzjer

Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Olivia

Zobacz również

  • Dokładnie oczyść Zanim nałożysz hennę lub inną roślinną farbę, dokładnie umyj włosy szamponem z SLS (czyli detergentami), lecz bez silikonów. SLS lepiej unikać w kosmetykach, ale nie tym razem.... więcej