Krótkie fryzury

Myślisz, że nie ma wygodniejszej fryzury niż kucyk? To znaczy, że nigdy nie miałaś krótkich włosów! Wbrew pozorom dają one mnóstwo możliwości stylizacyjnych i służą każdej z nas. Trzeba tylko dobrze dobrać cięcie.

Reklama

Dla kogo? Styl chłopczycy najlepiej pasuje do kobiet o twarzach owalnych. Jeśli twoja buzia jest okrąglejsza, zadbaj, aby pasma z przodu były nieco dłuższe – to wysmukli twarz.

Bardzo krótkie cięcie nie sprawdzi się przy włosach kręconych. Loki będą prezentować się bardzo efektownie we fryzurze typu bob. Jesteś nieco ekstrawagancka? Możesz zdecydować się na podgolenie boków lub tyłu głowy, a nawet na asymetryczne cięcie.

Jak pielęgnować? Obcięcie włosów nie sprawi, że staną się grubsze i mocniejsze. Oczywiście pozbycie się zniszczonych konców spowoduje, że fryzura zyska zdrowszy wygląd, ale aby zregenerować włosy, należy odpowiednio je pielęgnować.

Produkty dobieraj do typu włosów. Krótkie włosy nie wymagają stosowania maseczek, wystarczą im odżywki, które nie obciążą fryzury. Aby włosy były mocniejsze, dbaj też o skórę głowy.

Jak stylizować? Możliwości masz sporo: od looku „out of bed” po eleganckie, dopracowane uczesania. Krótkie włosy szybko schną, więc na stylizację nie stracisz dużo czasu. Obok przedstawiamy kilka propozycji na fryzury z krótkich włosów.

Niezbędnik krótkowłosej. Nie tylko długie włosy wymagają troskliwej pielęgnacji. Też powinnaś stosować suplementy i odżywki. Do stylizacji przydadzą się produkty dodające objętości.

Helen Mirren

Zdecydowała się na krótkiego boba. I słusznie! Przy tak drobnej twarzy długie włosy wyglądałyby ciężko i przytłaczająco. Nie bez znaczenia jest też stylizacja. Dzięki temu, że fryzura jest lekka i naturalna, aktorka wygląda na o wiele młodszą.

Wysmukla twarz

Lekko podgolone z boku, ale uniesione na górze włosy wyszczuplają twarz. Mało tego, wydłużają optycznie sylwetkę – drobna Katarzyna Zielińska (36) zna ten patent na dodanie sobie centymetrów. Taka fryzura jest łatwa w stylizacji – wystarczy pasta, aby lekko usztywnić grzywkę.

Dodaje objętości

Magda Mołek (39) ma delikatne cienkie włosy. Dlatego krótka zmierzwiona fryzura jest tu bardzo trafiona – włosy wyglądają na dużo gęściejsze.

Dodaje charakter

Dzięki zaczesaniu włosów na bok bez wyraźnego przedziałka Małgorzata Pieńkowa (50) wygląda bardziej zadziornie i sexy. Jej fryzura nie jest nudna ani banalna. Lekki chaos jest jak najbardziej pożądany.

Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Show

Zobacz również

  • Ta pora roku to wyzwanie dla włosów i skóry głowy. Zmiany temperatur, noszenie czapki, wilgoć na zewnątrz i suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach dają się im we znaki. więcej