Kręcony bob. Hit sezonu!

To bez wątpienia ulubiona wakacyjna fryzura gwiazd. Półdługie włosy nie są uciążliwe w czasie upałów, a niedbałe fale dodają fryzurze objętości i lekkości. Wybierz wariant dla siebie.

Zdjęcie

Dla kogo? Taki bob jest idealny dla pań z naturalnymi lokami. /123/RF PICSEL
Dla kogo? Taki bob jest idealny dla pań z naturalnymi lokami.
/123/RF PICSEL

Niedbały, naturalny przedziałek i chaotyczne loki o różnej średnicy – taka fryzura odmładza! Zamiast jej zazdrościć, uczesz się jak gwiazda. Lekko wilgotne włosy spryskaj solą morską, podziel na pasma i skręć wokół własnej osi. Każde pasmo przeciągnij prostownicą. Następnie opuść głowę w dół i spryskaj włosy lakierem od nasady.

Dla kogo? Taki bob jest idealny dla pań z naturalnymi lokami. Optycznie zagęści cienkie i delikatne włosy. Ponieważ może delikatnie poszerzać twarz, osoby o okrągłych buziach powinny wybierać nieco dłuższą wersję fryzury, a mocniejszy skręt zachować na końce włosów.

Reklama

Jak to zrobić? Jeśli twoje włosy są naturalnie kręcone – nic prostszego. Wystarczy dobre cięcie i podkreślenie skrętu kremem, mleczkiem lub sprejem do loków – po prostu wgnieć je we włosy. Pamiętaj: nie rozczesuj włosów szczotką, najlepiej zrobić to palcami lub specjalnym grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach. Masz proste włosy? Możesz zakręcić je na grube wałki lub duże papiloty i poczekać, aż wyschną lub dosuszyć je suszarką.

Suche włosy możesz nawijać na szeroką lokówkę, dobrze sprawdzi się stożkowa (bez klamry). Jeśli twoje włosy są podatne na układanie, wystarczy spryskać je solą morską i ułożyć palcami. W każdym przypadku przyda się dodanie włosom odrobiny objętości przed kręceniem, czyli odbicie ich u nasady.

Najprostszym sposobem będzie suszenie włosów w pozycji głową w dół. Kiedy loki są gotowe, utrwal je suchym elastycznym lakierem, możesz też spryskać je odrobiną olejku w spreju.

Łagodne loki

Kate Hudson (36) wybrała fryzurę, która mimo loków wysmukla twarz. Włosy są nieco dłuższe i najmocniej zakręcone poniżej najszerszej części buzi, czyli policzków. Aby takie loki prezentowały się efektownie, włosy muszą być dobrze nawilżone. Po zastosowaniu odpowiedniego szamponu i odżywki, spryskaj je sprejem do loków. Następnie użyj papilotów i wysusz włosy.

Wilgotne sprężynki

Jeśli jak Jennifer Lopez46) masz naturalnie kręcone włosy, możesz zdecydować się na fryzurę typu „wet look”. Wystarczy, że na wilgotne loki zaaplikujesz żel dający efekt mokrych włosów. Następnie delikatnie ugnieć włosy palcami. Zanim zaczniesz je układać, zrób przedziałek z boku – to sprawi, że fryzura będzie miała ładniejszą formę.

Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Show
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Suche powietrze i ocieranie o ubrania sprawiają, że włosy „łapią” ładunki elektryczne i zachowują się jak odpychające się magnesy. Na szczęście są sposoby, które pozwolą Ci zapanować nad... więcej