Jaki kolor włosów wybrać? Modne odcienie

Mężczyźni wolą blondynki? Możliwe, ale teraz blondynki wolą być rudzielcami! Wybierają odcienie miedzia ne, mahoniowe i truskawkowe.

Hollywoodzkich piękności często nie da się jednoznacznie określić jako blondynki, brunetki czy rude. Dzieje się tak dlatego, że nowoczesna koloryzacja stawia na osiągnięcie jak najbardziej naturalnego efektu.

Najlepsi specjaliści od farbowania włosów tak umiejętnie i subtelnie łączą odcienie, że włosy „zmieniają” kolor w zależności od światła i stylizacji!

Reklama

Można jednak zauważyć, że po latach dominacji blondu w Mieście Aniołów pojawił się nowy trend. Jasnowłose gwiazdy coraz częściej decydują się na zmianę odcienia piasku i złota na tzw. truskawkowy blond, nadawanie pasmom mahoniowych, kasztanowych czy miedzianych refleksów, a nawet całkowite przejście na miedź.

Bycie rudzielcem jest na topie, jednak przy takim kolorze włosów trzeba pamiętać o odpowiednim dbaniu o cerę – zaczerwienienia popsują efekt.

Nie jesteś pewna, czy miedziany jest dla ciebie? Sprawdź, co jeszcze jest modne w tym sezonie. Nasz ekspert przygotował dla ciebie ściągawkę.

Wydawało się, że żaden odcień włosów nie pasuje do Kate Bosworth (31) tak dobrze jak blond. Jednak kiedy aktorka przefarbowała włosy do roli w filmie „Still Alice”, okazało się, że miedziany dodaje jej seksapilu! Harmonizuje z odcieniem karnacji gwiazdy i podkreśla uroczą plamkę na tęczówce oka.

Złocisty, słowiański blond Izabella Miko (33) „przeplotła” stonowanym ciepłym kasztanowym. Ten zabieg korzystnie uwydatnił jej rysy twarzy.

Emma Stone (25) przyzwyczaiła nas do tego, że raz jest blondynką, a raz rudzielcem. Jako dziewczyna Spidermana olśniewała płowymi włosami. Jednak po zakończeniu zdjęć powróciła do rudości, która zdecydowanie bardziej jej pasuje!

Jaki kolor włosów jest modny?

Nie lubisz radykalnych zmian? Wystarczy, że skorygujesz odcień włosów. Sprawdź, które odcienie są passé, a które na topie!

Wszelkiego rodzaju gradacje kolorystyczne porzucamy na rzecz lekko „przenoszonych” maślanych, miodowych, ciepłych odcieni z efektem delikatnego odrostu.

Pożegnajmy pomarańcze i głębokie rubiny, powitajmy burgund, połyskującą miedź i refleksy koloru soczystorudego pomieszane z ciemnym brązem.

Beże i czekolady z nierównomiernymi pojaśnieniami ustępują miejsca intensywnym, głębokim barwom w połączeniu z rudymi i czarnymi pasmami.

Porady: Tomek Bożej - stylista fryzur

Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Show
Więcej na temat:

Zobacz również