Jaką fryzurę wybrać na wesele?

Jaką fryzurę wybrać na wesele spośród propozycji katalogowych? Co zrobić by przetańczyć w niej spokojnie całą noc? I co zrobić by dobrze wyglądać na weselu swojej przyjaciółki? Te i inne pytania zadajemy sobie przed każdą ceremonią ślubną.

Zdjęcie

Fryzjer pomoże ci dobrać odpowiednią fryzurę /123/RF PICSEL
Fryzjer pomoże ci dobrać odpowiednią fryzurę
/123/RF PICSEL

Czy fryzjer jest konieczny?

Zdecydowanie nie. Jeśli tylko nie jesteś druhną, świadkową, matką czy siostrą panny, bądź pana młodego nie musisz się wybierać do fryzjera. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze musisz podjąć wyzwanie uczesania się samej, bądź poprosić o to drugą osobę. 

Samodzielnie możesz wykonać dużo kombinacji fryzur na wesele, m.in. koków, warkoczy a także luźnych fryzur. Jeśli jednak nie czujesz się na siłach, a w pobliżu nie ma nikogo kto mógłby Ci pomóc, wybierz się do fryzjera i poproś o dobranie odpowiedniego uczesania dla siebie.

Reklama

Trwała fryzura na wesele

Wesele to taka uroczystość, gdzie trzeba liczyć się z tym, że będziemy balować całą noc. Chcąc wyglądać dobrze, nie tylko na początku uroczystości musimy odpowiednio utrwalić fryzurę. Na rynku kosmetycznym mamy do wyboru wiele specyfików, które utrwalą nasze fryzury. Zawsze możemy zasięgnąć opinii fryzjera, bądź obsługi w drogerii. 

Kiedy nasza fryzura ma kilka etapów czesania, utrwalamy kosmetykiem każdy kosmyk i dopinamy go do fryzury. Możemy użyć także pianki przed czesaniem, doda ona lekkości fryzurze i sprawi, że będzie miała większą przyczepność.

Dopasuj fryzurę weselną do owalu twarzy

Każda z nas ma inny kształt twarzy, stąd różne fryzury. Do okrągłych twarzy najbardziej będą pasowały mało symetryczne fryzury, artystyczny nieład jest jak najbardziej wskazany. Twarz w kształcie serca, z mocno zarysowaną brodą najlepiej wygląda w otoczeniu loków, fal lub grzywce. Włosy powinny skupiać objętość właśnie w okolicach brody. 

Z twarzą owalną jest najmniej problemu, do tego kształtu pasuje niemal każda fryzura. Jednak należy unikać zbyt krótkiej grzywki.

Przed podjęciem decyzji upewnij się, co jest modne w danym sezonie. Warto przejrzeć najnowsze katalogi by nie zaliczyć wpadki, bowiem trendy na fryzury weselne często się zmieniają. Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Więcej na temat:

Zobacz również

  • Powodem kłopotów może być pora roku, niewłaściwa pielęgnacja lub uboga dieta. Ale łatwo problemom zaradzić. więcej