Jak zrobić samej pasemka?

To wcale nie jest trudne! Na dodatek takie refleksy mogą być świetnym sposobem na szybką metamorfozę bez wizyty u fryzjera.

Jeśli nie masz wprawy w ich robieniu, najlepiej wybierz kolor różniący się subtelnie od reszty włosów. Dzięki temu ewentualne niedociągnięcia nie będą widoczne. Pamiętaj, by pasemka robić na nieumytych pasmach. Warstwa tłuszczu sprawi, że będą odporniejsze na substancje chemiczne.

Reklama

Przy krótkich lub średniej długości włosach wybierz metodę na czepek (kupisz go w drogerii). Załóż go i wyjmuj kosmyki przez jego dziurki szpikulcem od grzebienia. Staraj się wyłapać też te spod spodu. Wystające spod czepka włosy pokryj farbą. Po czasie podanym na jej opakowaniu zdejmij czepek i dokładnie ją zmyj.

Masz długie włosy? Siegnij po folię aluminiową. Przygotuj kawałki o szerokości ok. 15 cm. Wydziel pasmo, unieś, podłóż pod nie folię i dokładnie pokryj farbą za pomocą pędzla. Potem złóż folię: najpierw tak, by owinęła włosy wzdłuż ich długości, a następnie złóż ją na pół w kierunku głowy.

Wypróbuj:

1. Folię Rubin (7,99 zł/30 m);

2. Pędzel do farbowania For Your Beauty (4,99 zł);

3. Rozjaśniacz do pasemek Joanna Multi Blond Super (7,99 zł);

4. Farbę Garnier Color Naturals (15 zł).

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Chwila dla Ciebie
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Klasyczna henna, czyli barwnik roślinny o nazwie Lawsonia Inermis, barwi skórę i włosy na odcień pomarańczowy i czerwony. Dlatego producenci farb ziołowych dodają do nich inne składniki, aby... więcej