Jak zrobić pasemka, skrócić włosy, ufarbować

Twoje włosy domagają się świeżego koloru, skrócenia i odżywienia? Nie musisz wydawać na te zabiegi fortuny u fryzjera! Z naszą pomocą poradzisz sobie... sama!

Robimy pasemka

Reklama

1. Modne refleksy zrobisz specjalną farbą do pasemek (np. Joanna, 10 zł). Zadanie ułatwi szczoteczka dołączona do opakowania. Nim przystąpisz do dzieła, przeczytaj instrukcję!

2. Ufarbowane i umyte włosy warto odżywić – dzięki temu kolor zachowa się na dłużej. Na wilgotne pasma nałóż maskę (np. Pantene Pro V), owiń głowę folią. Po 5 min spłucz.

Modelujemy fryzurę

1. Fryzura będzie wyglądać jak po wizycie u stylisty, gdy przed modelowaniem spryskasz włosy spejem dodającym objętości (np. Taft). Unikaj pianki, która obciąża kosmyki.

2. Najpierw nawijaj na szczotkę i susz kosmyki z dołu. Pasma z góry głowy oddziel wcześniej grzebieniem, skręć je i przytrzymaj spinką – wysuszysz je na końcu. Fryzurę utrwal lakierem.

Farbujemy włosy

1.Zaczesz włosy do tyłu, a skórę na czole, przy skroniach i na karku pos- maruj warstwą tłustego kremu – to ochroni ją przed zabrudzeniem farbą.

2.Najpierw zrób regularny przedziałek. Wybraną farbę (np. Garnier, ok. 20 zł) nakładaj od tyłu głowy. Po kolei oddzielaj pasmo po paśmie.

3.Nakladaj farbę aplikatorem przy skórze, a następnie pędzelkiem przeciągaj ją do połowy pasma. Rób to dokładnie, by farba całkiem pokryła kosmyki.

4.Resztę farby wmasuj w końce włosów. Pozostaw na głowie dokładnie tyle minut, ile jest zalecane na dolączonej ulotce. Umyj głowę jak zawsze.

Podcinamy końcówki i grzywkę

1.Rozdwojone, zniszczone końce też bez problemu skrócisz w domu! Włosy dziel na pasemka. Każde skręcaj i przycinaj wystające kosmyki. Następnie pasemko skróć o 1 cm.

2.Skrócenie grzywki wydaje ci się skomplikowane? Nic bardziej mylnego! Oddziel ją od pozostałych pasm. Grzywkę lekko skręć i jednym ruchem przytnij na wysokości oczu.

3.Teraz grzywkę rozczesz gęstym grzebieniem, kierując pasma na twarz. Następnie podcinaj końcówki, starając się przy tym poruszać tylko górnym ostrzem nożyczek.

Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Tekst pochodzi z magazynu

Tina
Więcej na temat:

Zobacz również