Jak zakręcić włosy?

Oferta prostownic, lokówek i falownic jest ogromna – fryzurę jak od fryzjera możesz zrobić bez problemu w domu.

Gdy nie masz czasu na nakręcanie włosów na wałki i czekanie, aż przyjmą wymarzony skręt, stylizacja na gorąco jest jak znalazł. I nie musisz bać się, że wysoka temperatura zniszczy Ci włosy, bo stosując preparaty termoochronne, zabezpieczysz kosmyki przed nadmiernym wysuszeniem.

Stylizacji poddajesz suche włosy, które spryskujesz kosmetykiem termoochronnym. Za pomocą spinki mocujesz włosy z tyłu głowy, bo dzięki temu wiesz, ile pasm do nakręcenia jeszcze Ci zostało – po prostu będziesz „podbierała” kolejne pasma z tych spiętych i nawijała je na lokówkę czy prostownicę.

Reklama

Jeśli używasz lokówki bez klipsa, przyda Ci się rękawiczka, która ochroni dłonie przed poparzeniem. Taka rękawiczka dobrze sprawdza się też u początkujących użytkowniczek prostownicy.

Skręcanie rozpoczynasz np. od lewej strony i idziesz wokół głowy, kończąc z prawej. Im dłużej trzymasz włosy na rozgrzanym urządzeniu i im wyższa jego temperatura, tym mocniejszy skręt.

Podobnie im większa średnica lokówki, tym loki bardziej przypominać będą fale. Po nakręceniu wszystkich pasm roztrzep loki palcami, by nie wyglądały sztucznie. Na koniec utrwal fryzurę lakierem.

KD

Kosmetyki

1.Termo-spray ochronny do prostowania włosów Loton, 16 zł

2. Olejek ochronny do włosów Intensiv 2 in 1, Isana, Rossmann, 11,99 zł

3. Mgiełka do stylizacji Pure, Timotei, 12,69 zł

4. Prostownica mini z możliwością lokowania 2w1, BaByliss, 89 zł

5. Falownica mini, BaByliss 79 zł

Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

TV14

Zobacz również