Jak ułożyć fryzurę z cienkich włosów?

Masz delikatne, cienkie włosy, a chciałabyś, żeby wyglądały na pełniejsze i uniesione od nasady? Zdradzamy, jak to zrobić w domu.

Pierwszym krokiem do uzyskania „lwiej grzywy” jest pielęgnacja włosów odpowiednimi kosmetykami. Szampon oraz odżywka muszą być przeznaczone do włosów cienkich i delikatnych. Nie wcieraj olejków nabłyszczających i nie stosuj żelu ani pasty, które niepotrzebnie obciążają pasma. Twoim sprzymierzeńcem są pianki, spraye i kremy odbijające fryzurę od nasady. Nakładaj je przy samej skórze na umyte, wilgotne włosy, delikatnie osuszone ręcznikiem.

Reklama

Następnym ważnym elementem jest prawidłowe suszenie. Opuść głowę do dołu i skieruj na włosy strumień chłodnego powietrza. Gdy będą prawie suche, podnieś głowę i dosusz pasma, nakręcając je na grubą szczotkę z naturalnego włosia.

Możesz także nawinąć je na wałki. Wąskie mocno skręcą włosy, tworząc loczki, a używając szerokich, osiągniesz efekt fal i mocno zwiększysz ich objętość. Warto również kupić termoloki (wałki z funkcją suszenia), które przyspieszą ich układanie. Na koniec delikatnie podtapiruj włosy u nasady i spryskaj je lakierem.

MP

Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Kurier TV
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Klasyczna henna, czyli barwnik roślinny o nazwie Lawsonia Inermis, barwi skórę i włosy na odcień pomarańczowy i czerwony. Dlatego producenci farb ziołowych dodają do nich inne składniki, aby... więcej