Jak pielęgnować włosy matowe?

Domknij łuski

Włosy się błyszczą, gdy ich powierzchnia jest gładka.

Reklama

Wygładź je na etapie mycia. Przede wszystkim zadbaj o odpowiednią temperaturę wody – używaj chłodnej, prawie zimnej, ponieważ zamyka łuski włosów. Ciepła je otwiera.

Bardzo ważne jest ostatnie płukanie. Dodaj do niego sok z cytryny lub z pomarańczy (jeśli wolisz jej zapach). Dzięki temu łuski włosa będą do siebie ściślej przylegać.

Gdy używasz wielu kosmetyków do stylizacji, bardzo ważne jest oczyszczanie włosów. Co drugie mycie głowy stosuj szampon głęboko oczyszczający, a do ostatniego płukania dodawaj łyżkę octu jabłkowego na litr wody.

Dbaj o końcówki

Podczas mycia. nie obciążaj końcówek włosów zbyt dużą ilością szamponu. Wystarczy im spływająca z głowy piana.

Pamiętaj o nawilżaniu. Co drugi dzień wcieraj w końcówki włosów odrobinę miodu, gliceryny, oliwki lub olejku, np. arganowego.

Odżywiaj włosy od środka. Zadbaj, by w diecie znalazły się nienasycone kwasy tłuszczowe, białka, witaminy i mikroelementy. Jedz ryby, orzechy, warzywa i owoce.

Jeśli są bardzo zniszczone, np. przesuszone farbowaniem czy trwałą ondulacją, nałóż nieco oleju rycynowego lub kokosowego na mokre, nieumyte końcówki włosów. Wmasuj, a potem umyj włosy szamponem. Ten zabieg ma silne działanie nawilżające.

Domowe nabłyszczanie

Płukanka z octu jabłkowego Do 1/2 litra chłodnej wody dodaj 1–2 łyżki octu jabłkowego. Płucz nią włosy po umyciu. Nie martw się zapachem octu – ulotni się w ciągu kilkunastu minut.

Maseczka olejowa Wymieszaj 2 łyżki oleju lnianego i łyżkę słonecznikowego. Nałóż na włosy. Maskę utrzymuj w cieple (załóż na głowę czepek foliowy i ręcznik). Wtedy łuski włosów się otworzą, a substancje odżywcze lepiej wchłoną. Trzymaj ją od godziny do dwóch. Następnie dobrze umyj włosy.

Maska z awokado Zmiksuj 2 jajka z obranym i wypestkowanym awokado. Nałóż papkę na wilgotne włosy. Załóż foliowy czepek i owiń głowę ciepłym ręcznikiem. Po 2 godzinach umyj włosy.

Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Życie na gorąco
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Suche powietrze i ocieranie o ubrania sprawiają, że włosy „łapią” ładunki elektryczne i zachowują się jak odpychające się magnesy. Na szczęście są sposoby, które pozwolą Ci zapanować nad... więcej