Jak dobrać właściwą fryzurę

Kasia Poniatowska - Miłek z salonów Milek Design radzi czytelniczkom, jak dodać sobie urody kolorem i fryzurą.

Propozycja fryzjera: Paź z grzywką

Ela Hajderczuk, 52 lata księgowa w wydawnictwie, babcia 2-letnich bliźniaczek

Reklama

Ela miała fryzurę odsłaniającą wysokie czoło z wyraźnymi zmarszczkami. Nie była ona korzystna także dla jej prostokątnej twarzy. Duża ilość siwych włosów dodatkowo niepotrzebnie ją postarzała.

Nowa fryzura: Gęsta grzywka i wycieniowanie pasm po bokach poprawiło proporcje twarzy. Odwróciło też uwagę od zmarszczek na czole oraz wokół oczu. Nałożenie farby w odcieniu czekolady sprawiło, że Ela wygląda znaczenie młodziej.

Stylizacja: Sprayem stylizującym spryskano lekko wilgotne włosy i wysuszono, zaczesując pasma szczotką mocno do góry i na twarz. Dzięki temu ładnie uniosły się u nasady.

Rada eksperta: Fryzura będzie wyglądać efektowniej, gdy zamiast robić przedziałek, rozczeszemy pasma promieniście wokół punktu na czubku głowy.

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Przydadzą się Eli: 1. Spray stylizujący z keratyną marion ok. 7 zł 2. Szczotka antystatyczna beautytools ok. 8 zł

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Cieniowanie dodało objętości

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Maria Misztal, 68 lat pielęgniarka, lubi malować pejzaże i układać kwiaty

Propozycja fryzjera: Cieniowane pasma

Maria dawno nie była u fryzjera. W dodatku zarówno poprzednie cięcie, jak i rodzaj fryzury podkreślały, że włosy nie były zbyt gęste. Nowa fryzura: Wszystkie pasma zostały zdecydowanie wycieniowane i skrócone, a postrzępioną grzywkę zaczesano na bok. Sprawiło to, że włosów jest optycznie więcej i nadało fryzurze nowoczesnego charakteru.

Stylizacja: Wilgotne po umyciu włosy zaczesano na bok i suszono cały czas przeczesując palcami. Roztartą w dłoniach odrobiną nabłyszczającego fluidu i muśnięto końców ki włosów. Lekko zlakierowano.

Rada eksperta: Śnieżnobiały odcień siwych pasm zachowamy, używając specjalnego szamponu (np. Schauma Srebrne Refle- ksy, ok. 7 zł)

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Przydadzą się Marii: 1. Fluid nabłyszczający syoss ok. 20 zł 2. Lakier isana ok. 7 zł (Rossmann)

Cięcie poprawiło kształt twarzy

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Joasia Falska, 34 lata agentka nieruchomości, mama na urlopie macierzyńskim

Propozycja fryzjera: Asymetryczny bob

Proste i przyklapnięte włosy Asi dodatkowo wydłużały jej szczupłą, pociągłą twarz. Fryzurze brakowało też wyraźnego stylu, bo codzienne modelowanie półdługich włosów było zbyt pracochłonne dla młodej mamy. Nowa fryzura Asymetryczne cięcie zaokrągliło buzię. Skrócenie pasm oraz nadanie fryzurze pozornie niedbałego charakteru gwarantuje, że Asia nie będzie potrzebowała dużo czasu na poranne układanie. stylizacja Umyte włosy zostały zaczesane na bok grzebieniem i wysuszone kolistymi ruchami dyfuzora suszarki. Włosy na czubku głowy lekko spryskano u nasady suchym sprayem. i ułożono palcami. RADA eksperta Suchym sprayem możemy odświeżyć uczesanie także na drugi dzień. Wystarczy spryskać nim włosy i lekko wetrzeć u ich nasady.

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Przydadzą się Joasi: 1. Suchy spray John frieda ok. 30 zł 2. Suszarka z dyfuzo- rem sencor ok. 49 zł

Nowy kolor ożywił karnację

Hanna Pęczak, 45 lat nauczycielka w gimnazjum, ćwiczy nordic walking

Propozycja fryzjera: Miodowe refleksy

Hania od lat rozjaśniała włosy, co mocno je zniszczyło. Odcień blondu, który wybrała, zlewał się z jej karnacją, przez co twarz wyglądała blado i bezbarwnie.

Nowa fryzura: Jasnobrązowe włosy ze złocistymi refleksami pięknie podkreśliły karnację i niebieskie oczy Hani. Zniszczone pasma zostały ścięte, a całość wyprostowana i mocno zregenerowana zabiegiem keratynowym.

Stylizacja: Podsuszone włosy podzielono na pasma. Każde spryskano lakierem i suszono, najpierw wyciągając do góry u nasady, a potem wywijając końcówki na obrotowej szczotce.

Rada eksperta: Puszące się i kręcone z natury włosy można wygładzić domowym zabiegiem prostującym. Efekt utrzyma się do 10 myć.

Przydadzą się Hannie: 1. Zestaw prostu- jący got2be 30 zł 2. Szczotka babyliss 180 zł

Uczesanie wyszczupliło twarz

Katarzyna Wnęk, 53 lata piekarz i cukiernik, jej pasją jest praca w ogródku

Propozycja fryzjera: Wywinięte końce

Kasia była bardzo przywiązana do swoich długich pasm, których nie obcinała przez wiele lat. Najczęściej nosiła je rozpuszczone i zaczesane do góry lub zebrane w kucyk. Żadne z tych uczesań nie było korzystne dla jej okrągłej twarzy.

Nowa fryzura: Skrócenie włosów do końca szyi oraz wywinięcie końcówek na zewnątrz dodało fryzurze lekkości i wysmukliło okrągłą twarz. Wyraźny przedziałek na boku w połączeniu z kilkoma pas- mami przykrywającymi czoło dodatkowo ją wyszczuplił.

Stylizacja: Na wilgotnych włosach rozprowadzono grzebieniem piankę (wystarczyła porcja wielkości mandarynki). Zrobiono przedziałek na boku i wysuszono włosy warstwami, wywijając końcówki na zewnątrz. Rada eksperta: Jeśli nie jesteśmy przyzwyczajone do opadających na twarz włosów i lubimy je zakładać za uszy, pamiętajmy, by zostawić przed nimi choćby po jednym przysłaniającym je kosmyku.

Przydadzą się Katarzynie: 1. Mocno utrwa- lający lakier taft ok. 15 zł 2. Pianka elasty- cznie utrwalająca wella ok. 15 zł

Nowa fryzura odjęła 10 lat

Mirosława Iwańska, 66 lat ekspedientka w sklepie ze zdrową żywnością, lubi pływać

Propozycja fryzjera: Na chłopczycę

Mirka sama skracała swoje gęste, lekko falowane włosy, zazwyczaj raz na trzy miesiące. Nosiła uczesanie, które uważała za odpowiednie dla starszej pani. Nie zdawała sobie sprawy z tego, jak bardzo ją to postarza.

Nowa fryzura: Zdecydowane skrócenie i wydegażowanie odjęło włosom sporo objętości. Dzięki temu uczesanie nie przytłacza drobnej twarzy Mirki, a nowoczesne cięcie natychmiast ją odmłodziło.

Stylizacja: Wilgotne włosy zostały spryskane sprayem prostującym. Podzielono je na pasma i wysuszono na dużej, okrągłej szczotce, każde wyciągając mocno do góry od samej nasady. Zrobiono przedziałek na boku. Poszczególne pasemka wokół twarzy ułożono palcami i lekko zlakierowano całość.

Rada eksperta: Taką fryzurkę można też wymodelować szybciej, susząc włosy z mocno pochyloną głową. Nie trzeba wtedy używać szczotki. Efekt będzie jednak mniej trwały.

Przydadzą się Mirce: 1. Spray prostujący joanna ok. 7 zł 2. Szczotka for your beauty ok. 30 zł

Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Zobacz również

  • Klasyczna henna, czyli barwnik roślinny o nazwie Lawsonia Inermis, barwi skórę i włosy na odcień pomarańczowy i czerwony. Dlatego producenci farb ziołowych dodają do nich inne składniki, aby... więcej