Idealne dla włosów cienkich, gęstych i kręconych

Grzywka to najprostszy sposób na szybką zmianę wyglądu. Dobrze dobrana i precyzyjnie ścięta potrafi dodać objętości cienkim pasmom lub lekkości gęstym.

Zdjęcie

Uniesiona warstwami /Mat. Prasowe
Uniesiona warstwami
/Mat. Prasowe

W trendowo wycieniowanej grzywce opadającej na oczy będziesz wyglądała seksownie i tajemniczo. Takie cięcie doda też włosom objętości.

Grzywka składa się z dwóch warstw. Pierwsza, wierzchnia zaczyna się na czubku głowy i delikatnie spływa na czoło. Jej kosmyki zostały mocno postrzępione.

Reklama

Druga warstwa grzywki jest równej długości. Końce lekko wycieniowano, żeby delikatnie się zawijały.

Włosy cienkie

Zdjęcie

Cieniowana z fantazją /Mat. Prasowe
Cieniowana z fantazją
/Mat. Prasowe

Asymetryczna grzywka zagęści delikatne włosy. Długa grzywka sięga do podbródka. Zaczyna się z boku głowy i spływa ukośnie na jedną stronę twarzy, dając efekt obfitości. Końce grzywki zostały delikatnie wycieniowane. Zaczesuj ją zawsze na tę stronę, na którą lepiej układają się twoje włosy.

Zdjęcie

Wycięta w ząbki /Mat. Prasowe
Wycięta w ząbki
/Mat. Prasowe

Lubisz tzw. fryzury czesane wiatrem? Postrzępiona grzywka pozwoli stworzyć bardzo modną w tym sezonie lekko potarganą fryzurkę.

Ukośna grzywka zaczyna się na czubku głowy i sięga do policzków. Pasma zostały wycieniowane tak, by układały się na bok i opadały na twarz.

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

A Odważnie, nowocześnie i oryginalnie! Dzięki takiej grzywce ty też możesz tak wyglądać! A Zaczyna się na czubku głowy. Jej szerokość nie powinna przekraczać brwi. Najpierw została obcięta na równo. Następnie prostą linię przełamano pionowym cięciem tworzącym małe ząbki, które sprawia, że cienkie kosmyki nie są przyklapnięte.

Przydatne w stylizacji

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

1. Spray utrwali kształt grzywki  i zapobiegnie puszeniu się pasm,  Play Ball, L’Oréal Professionnel, 69,40 zł.  2. Lekka mgiełka uniesie włosy u nasady i doda im objętości, Volume, John  Frieda, 39 zł.  3. Modelujący krem podkreśli cieniowanie i pojedyncze kosmyki, Gosh Professional, 39 zł. /Mat. Prasowe
1. Spray utrwali kształt grzywki i zapobiegnie puszeniu się pasm, Play Ball, L’Oréal Professionnel, 69,40 zł. 2. Lekka mgiełka uniesie włosy u nasady i doda im objętości, Volume, John Frieda, 39 zł. 3. Modelujący krem podkreśli cieniowanie i pojedyncze kosmyki, Gosh Professional, 39 zł.
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Włosy gęste

Zdjęcie

W prostej linii /Mat. Prasowe
W prostej linii
/Mat. Prasowe

To dobry wybór dla odważnej i nowoczesnej kobiety. Na grzywkę w podobnym stylu postawiła także sławna pogodynka Dorota Gardias. A Grzywka została ścięta ukośnie tak, aby naturalnie układała się na bok.

Przy takim strzyżeniu odsłaniamy tzw. lepszy profil, chowając pod grzywką ten, który uważamy za mniej efektowny. Włosy nad uchem obcięto krótko, z tyłu nieco pozostawiono dłuższe, które płynnie łączą się z grzywką.

Zdjęcie

Zasłania czoło /Mat. Prasowe
Zasłania czoło
/Mat. Prasowe

Grzywka inspirowana stylem Brigitte Bardot to według stylistów hit sezonu. Podkreśla geometryczny kształt fryzury i dodatkowo uwydatnia oczy (możesz pomalować je mocniej niż zwykle).

Efektowna półokrągła grzywka sięgająca ponad brwi została obcięta wyjątkowo precyzyjnie. Dzięki niej powstała kobieca fryzurka à la Kleopatra.

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Długa i bujna – taką grzywkę w wersji black nosi znana polska stylistka fryzur Jaga Hupało.

Zaczyna się na czubku głowy i sięga aż za brwi. Została obcięta prosto. Jedynie po bokach zostawiono nieco dłuższe pasma i wycieniowano je, by łączyły się z resztą włosów.

Przydatne w stylizacji

Zdjęcie

Falowany irokez /Mat. Prasowe
Falowany irokez
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

Delikatnie podwinięta /Mat. Prasowe
Delikatnie podwinięta
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Włosy kręcone

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

 Przy krótkiej fryzurze taka grzywka wyeksponuje łagodnie fale. A Aby osiągnąć taki efekt, grzywka musi być zdecydowanie dłuższa od reszty włosów i zaczesana na przód od tyłu głowy. Sięga za nos i ma kształt trójkąta – dłuższy przód i krótsze boki.

Gładką, długą grzywkę skontrastowano z pofalowanymi włosami. Podkreśla ona romantyzm w stylu glamour.

Grzywka sięga za oczy, a zaczyna się na czubku głowy. Została obcięta lekko ukośnie i wycieniowana na końcach. Dzięki temu, mimo że zakrywa całe czoło, będzie się dobrze układała na bok.

Supermodna grzywka w stylu lat 80. to doskonała opcja dla posiadaczek drobnych loków. Dzięki niej stworzysz fryzurę w stylu retro. A Grzywka została dokładnie wycieniowana na końcach tak, aby pasma nie były zbyt ciężkie. Dzięki temu wtapia się w kształt fryzury i dodaje jej objętości nad czołem.
Tekst: Joanna Waryszak, konsultacja: Aleksandra Jaśkowiec, ekspert Gosh Professional

Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Olivia
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Powodem kłopotów może być pora roku, niewłaściwa pielęgnacja lub uboga dieta. Ale łatwo problemom zaradzić. więcej