Gdy włosy puszą się po trwałej

Zamiast pięknych loków masz siano na głowie? Możesz je jeszcze uratować!

Reklama

Odpowiednio je myj

Najlepiej 2-3 razy w tygodniu. Naturalna wydzielina skóry głowy jest bowiem doskonałym środkiem przeciw puszeniu. Usuwając ją co dzień, przy czyniasz się do nadmiernego ich wysuszania.

Szampon, najlepiej nawilżający (z olejkami i ziołowymi wyciągami) spłukuj najpierw ciepłą, potem chłodną wodą. W ten sposób zamkniesz łuskę włosa i w rezultacie uniemożliwisz puszenie się kosmyków.

Stosuj wygładzające odżywki

Zdyscyplinować fryzurę pomoże ci preparat z ceramidami i proteinami. Składniki te uszczelniają przestrzenie między łuskami włosa, dzięki czemu odzyskują one elastyczność i połysk.

Kremową odżywkę stosuj codziennie, maskę – dwa razy w tygodniu. Każdą nanoś na wilgotne, osuszone włosy ręcznikiem. Po kilku minutach dobrze spłucz.

Stylizuj z umiarem

Zanim zabierzesz się do układania fryzury, użyj kremu do włosów kręconych lub odżywki przeciw puszeniu się (tzw. anti-frizz). Za ich sprawą stworzysz sprężyste, długo trzymające się loki.

Staraj się nie używać suszarki. Jeśli jednak nie masz czasu, by wysuszyć głowę w naturalny sposób, sięgnij po suszarkę jonową (wygładza włosy, zapobiegając ich elektryzowaniu się) lub z dyfuzorem (nasadką z wypustkami do tworzenia loków). Unikaj też lakierów (zawarty w nich alkohol wysusza włosy).

Pamiętaj

Do rozczesywania włosów zamiast szczotki używaj grzebienia o szeroko rozstawionych zębach. Szczotkowanie wzmaga puszenie się, elektryzowanie i rozdwajanie się pasm.

Nie trzyj włosów szorstkim ręcznikiem (to je niszczy). Nadmiar wody usuwaj, ugniatając je miękkim lub fizelinowym.

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/123/RF PICSEL
/123/RF PICSEL

Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Chwila dla Ciebie

Zobacz również