Fryzury z grzywką – którą wybrać?

Marzy ci się odmiana? Zrób sobie grzywkę! Odmładza i pozwala ukryć defekty urody.

Zdjęcie

Dobierz grzywkę do kształtu twarzy /123/RF PICSEL
Dobierz grzywkę do kształtu twarzy
/123/RF PICSEL


Na bok przy okrągłej i kwadratowej twarzy

Postrzegają cię jako grubszą osobę, ponieważ masz pełną buzię? Możesz ją wyszczuplić, obcinając w odpowiedni sposób pasma nad czołem. l Najlepsza dla ciebie będzie grzywka zaczesana na bok, także ta pocieniowana. Pomoże ci optycznie wysmuklić szerokie czoło i zbyt pełne policzki. l Przy cienkich włosach grzywkę warto wycieniować. Wtedy wyda się bujniejsza, a włosy bardziej puszyste.

Reklama

Jak ją obcinać: Najpierw ustal długość grzywki. Zbierz na środku czoła włosy, z których chcesz ją zrobić (resztę zaczesz do tyłu). Złap między palcem wskazującym i środkowym, przełóż na stronę przeciwną do tej, na której ma być grzywka. Dopiero teraz zacznij ścinać włosy na ukos.

Prosta - przy mocno pociągłej buzi

Los obdarzył cię długą twarzą? Wybierz fryzurę, która optycznie ją poszerzy i skróci czoło. Zdecyduj się na równą grzywkę (bez cieniowania).

Najlepiej sprawdzi się długa, zakrywająca brwi. Taka grzywka jest też dla osób, które nie lubią swego czoła, np. ze względu na poprzeczne bruzdy czy lwią zmarszczkę między brwiami.

Jak ją obcinać: Ustal długość grzywki. Mniej więcej 6-7 cm od czoła wydziel włosy, które staną się grzywką. Oddziel grzebieniem od reszty. Podziel na 3 części. Wsuń środkowe pasmo między palce (wska zujący i środkowy), zetnij. Następnie weź drugą, potem trzecią część włosów, i wzorując się na tych już ściętych, zetnij w ten sam sposób.

Artykuł pochodzi z kategorii: Fryzury

Chwila dla Ciebie

Zobacz również

  • Ta pora roku to wyzwanie dla włosów i skóry głowy. Zmiany temperatur, noszenie czapki, wilgoć na zewnątrz i suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach dają się im we znaki. więcej